Справа № 2-5301/2009 р
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2009 року м. Красноармійськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого-судді Халаджи О.В.
при секретарі Челядник Т.І.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши заочно у відкритому судовому засіданні в місті Красноармійську цивільну справу за позовом Комунального підприємства “Красноармійськводоканал” до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу,-
В С Т А Н О В И В:
У грудні 2009 року позивач КП “Красноармійськводоканал” звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу вказавши, що КП “Красноармійськводоканал” регулярно надавало відповідачу послуги по постачанню питної води та прийманню стічних вод за період з 01.01.2008р. до 01.11.2009р. за адресою: м-н Лазурний, 43/48 м.Красноармійськ, послуг надано на суму 598,37 грн., вказана заборгованість відповідачем сплачена не була.
Оскільки відповідач у добровільному порядку заборгованість не сплачує, просить задовольнити позов у сумі пред`явленої вимоги, а також стягнути з відповідача судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити.
Відповідач до судового засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи суду не надіслав.
Суд вважає, що в справі є достатньо матеріалів про права та обов’язки сторін і немає необхідності вислуховувати особисті пояснення осіб, які не з’явилися до суду.
Вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 з 03.10.1997 року зареєстрований та мешкає в квартирі АДРЕСА_1, на підставі свідоцтва про право власності, на ім’я якого позивачем відкрито особовий рахунок № 506821.
Відповідач користувався водопостачанням та стоками у міську каналізацію, у період з 01.01.2008 року до 01.11.2009 року та має заборгованість у сумі 598,37 грн.
Вказані факти встановлено на підставі пояснень представника позивача, довідки комунального підприємства про склад сім’ї та довідки з особового рахунку (а.с.4-5).
Відповідно за ст.156 ЖК України, Правил користування приміщеннями жилих будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 р., та у редакції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів № 45 від 24.01.2006 року, власник квартири зобов’язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно за ст.162 ЖК України плата за комунальні послуги у квартирі, яка належить громадянину, стягується по затвердженим в установленому порядку тарифам.
Відповідно до ст.68 ЖК України, Правил надання населенню послуг по централізованому опаленню, постачанню холодної і гарячої води і водовідведення, якими передбачені розрахунки для встановлення оплати послуг, плата за надання цих послуг повинна надаватися не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним.
Оскільки судом встановлено, що відповідачу за період з 01.01.2008р. по 01.11.2009р. надано послуг на загальну суму 598,37 грн., відповідачем заборгованість сплачена не була.
Таким чином сума заборгованості у розмірі 598,37грн. підлягає стягненню з відповідача.
В силу ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., які було сплачено позивачем при поданні позову до суду (а.с.3).
На підставі ст.ст.68, 156, 162 ЖК України, ст.ст.356, 510, 525, 526, 625 ЦК України 2003 року, Правил користування приміщеннями жилих будинків.., затверджених постановами Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.92 та № 45 від 24.01.2006 року, п.18 Правил по наданню населенню послуг по централізованому опаленню, постачанню холодної і гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України 21.07.2005 року № 630, керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 209, 212-215, 224-226, 294 ЦПК України, суд–
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги комунального підприємства «Красноармійськводоканал» до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь комунального підприємства “Красноармійськводоканал” на п/р 26002350008000 в ЗАТ “Донгорбанк” м.Донецька МФО 334970 ЄДРПОУ 35470311 заборгованість за послуги з водопостачання та водовідведення за період з 01.01.2008р. по 01.11.2009р. у розмірі 598,37 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., а всього 628,37 грн.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте Красноармійським міськрайонним судом Донецької області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: