Справа № 758/1253/13- ц
Категорія 47
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2013 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Декаленко В. С. ,
при секретарі -Кравцовій Ю. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку ( доходів ) щомісячно, починаючи з моменту звернення і до повноліття.
Свою вимогу позивачка мотивує тим, що вона перебуває у шлюбних відносинах з відповідачем з 2001 року. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В зв'язку з розпадом сім'ї в грудні 2012 року відповідач залишив сім'ю.
Посилається на те , що з моменту припинення шлюбних відносин проживають відокремлено один від одного,ведуть роздільне господарство. Відповідач ухиляється від належного утримання дитини, систематично та свідомо занижує рівень своїх фактичних прибутків , чим ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків . Дитина знаходиться на її утриманні, проживає разом з нею. Відповідач інших стягнень по виконавчим документам не має. Посилається на те , що розмір та періодичність наданої допомоги щодо утримання дитини носить повільний та несистемний характер, незважаючи на те , що відповідач має достатній рівень прибутків , працевлаштований і може здійснювати виплату аліментів на утримання дитини в зазначеному розмірі .
Зазначає, що спільне життя з відповідачем не склалось через взаємну психологічну несумісність та відсутність гармонії у сімейних стосунках. В звязку з вищевикладеним вимушена звертатись до суду з вказаним позовом.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги з тих же підстав, обґрунтувавши поясненнями , просить вимоги задовольнити в повному обсязі виходячи з матеріального стану її та відповідача та прожиткового мінімуму, розміру необхідної допомоги на утримання дитини, витрат необхідних для всебічного розвитку дитини.
Відповідач позов визнає , в частині розміру стягнення не заперечує , пояснюючи тим, що на даний час виходячи з матеріального стану та наданих ним суду доказів взмозі здійснювати виплати в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно на утримання дитини , однак не згоден з мотивами викладеними позивачкою в позовній заяві та посиланням позивачки на ту обставину, що не надавав матеріальної допомоги , не здійснював піклування про сім'ю , просить вимоги задовольнити.
Заслухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 79 Сімейного кодексу України - аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви .
Згідно ст. 80 СК України - аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу ) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 84 СК України - Дружина з якою проживає дитина має право на утримання від чоловіка -батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Право на утримання вагітна дружина , а також дружина , з якою проживає дитина має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища , за умови , що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України - батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 182 СК України - при визначенні розміру аліментів суд враховує - стан здоров"я та матеріальне становище дитини; стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим за неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Відповідно до ст. 183 СК України - частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ст. 184 СК України - якщо платник аліментів має не регулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача, може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Як встановлено в судовому засіданні сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3 ).
Суд вважає, що відповідно до пояснень сторін, наданих суду матеріалів, довідки розміру заробітної плати сторін , враховуючи матеріальний стан як позивачки так і відповідача, підлягає задоволенню стягнення аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів ), але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку , щомісячно,починаючи з моменту звернення і до її повноліття.
Суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 214 гривень 60 копійок, відповідно до ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, ст.ст.180-184, 191,199 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 174, 209, 213-214, 218, 223 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Києва, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, працюючого в/ч 3077, м. Київ вул.Щорса, 38, проживаючого в АДРЕСА_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів )але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів громадян на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання заяви - 29.01.2013 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави, судовий збір в розмірі 214 гривень 60 копійок, на користь ОСОБА_1 260 гривень за надання правової допомоги.
Допустити негайне виконання рішення, в частині стягнення аліментів, у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя В. С. Декаленко