Судове рішення #7442649

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

Справа № 2- 702/2010 р.

06  січня    2010  року                 Краснодонський міськрайонний суд Луганської області у складі: головуючого судді Баличевої М.Б., при секретарі Олєйнікової Г.Г.,  у  відкритому  судовому засіданні, у залі суду м.Краснодон, розглянувши цивільну справу за заявою    ОСОБА_1  до   відділу  РАЦС   Краснодонського   МРУЮ  в Луганській  області про встановлення батьківства, -

в с т а н о в и в:

Позивач  звернувся   до суду з  позовом , в обґрунтування якого вказав, що   перебував з   ОСОБА_2  у фактично шлюбних  відносинах  протягом  2002 р.  У грудні  2002  р.  після сварки  з третьою особою  позивач  поїхав з України, нікого не попередивши;   про те,що  ОСОБА_2  була вагітна  він не знав.  19.06.2003 р.    народилась  дитина  - ОСОБА_3  ОСОБА_2 записала   відомості  про батька дитини    у відповідності до ст.. 135   СК України – ОСОБА_4.  Тапки чином,  було видано свідоцтво  про народження дитини ,  в якому  у графі  батько було записано -  ОСОБА_4.  Позивач вважає саме  себе батьком  дитини, оскільки  мав  статеві стосунки  з третьою особою  на момент  зачаття дитини.  На початку 2008 р.  стосунки між  позивачем  та  ОСОБА_2 ( ОСОБА_4) поновились, та  було  згодом  з»ясовано,що біологічним батьком  дитини  все ж  таки є  позивач, з чим він згоден  та визнає  цей  факт, бажає бути батьком  дитини.  У  вересні  2008 р.  вони зареєстрували шлюб  та   ОСОБА_5 стала  ОСОБА_2,  від спільного життя вони мають  другу дитину – ОСОБА_6.   ІНФОРМАЦІЯ_1 На теперішній  час вони мешкають разом, мають  власне житло,  виховують  двох дітей, піклуються про їх стан здоров»я та виховання,  позивач працює, має стабільний заробіток, вони звертались з заявою  до виконкому Суходільської  міської ради   з заявою про зміну  прізвища  дитини,  однак,  відповідач  по справі відмовився   змінити прізвище та запропонував звернутись до  суду, тому  позивач звернувся до суду з позовом  з вимогами про встановлення батьківства та    зміну прізвища та  ім»я по батькові дитини, запису    в графі про батька дитини.

В судове  засідання позивач не з»явився,  надав письмову заяву,  в якій на позові  наполягає, просить задовольнити в повному обсязі та    розглянути  справу без нього.  

Представник відповідача    в судове засідання не з»явився,  надав  письмову  заяву, в якій позов  визнає,  проти задоволення позову не заперечує,  просить розглянути справу  без  його  участі.

ОСОБА_2  також  в судове засідання не з»явилась,  надала письмову заяву, в якій  зауважила, що  не заперечує  проти встановлення батьківства   позивача.   Просить розглянути справу за її відсутність.

 Перевіривши  письмові матеріали справи, суд вважає позовні вимоги  ОСОБА_1   обґрунтованими  та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 125 ч.2 СК України  встановлення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, визначається …….. згідно рішення суду.

Ст.128 ч.2 СК України передбачено, що підставою для  визнання батьківства є любі дані, що посвідчують походження дитини від певної особи, що зібрані у відповідності з Цивільно-процесуальним кодексом України.

Згідно зі ст. 60 ЦПК України  сторони повинні довести ті обставини, на які вони посилаються.

Судом встановлено, що   позивач  та  третя особа  по справі-   Мураль О.П. ( ОСОБА_1)  перебували  у фактичних шлюбних  відносинах протягом  2002 р.,  потім  позивач  поїхав за межі  країни та не знав,що на той час  ОСОБА_5 була вагітна.  19.06.2003 р.   народилась дочка  ОСОБА_7, у свідоцтві про народження дитини  записано прізвище  «Мураль»  та  ім»я по батькові  «Владиславівна», в графі  батько зазначено -   «Мураль   Владислав  Сергійович».

  З витягу   з Державного реєстру   актів цивільного стану   громадян   про  народження   вбачається,що  зазначено    відомості    про батька   відповідно до   ч 1 ст. 135   СК України.

У теперішній час  позивач та  ОСОБА_5 зареєстрували шлюб відповідно до свідоцтва про шлюб, ОСОБА_5  обрала прізвище  чоловіка,   від спільного шлюбу  мають дитину   ОСОБА_6, 03.02.2009 р.

Позивач впевнен, що  ОСОБА_3  його дитина, тим більше, що  відомості про те,  що він є біологічним батьком   дитини повідомила  сама  його дружина, сумніватись  у наведеному  позивач не  має рації, виховує обох дітей як рідних,  доглядає за розвитком та  вихованням.

ОСОБА_2  звернулась  до   Суходідьської  міської  ради   з проханням  змінити прізвище  дочки, рішенням   виконавчого комітету  Суходільської  міської  ради  було дано   дозвіл на  зміну  прізвища  дитини, враховуючи її інтереси.

Факт  спільного проживання   родини ОСОБА_2  підтверджується  довідкою  КП ЖЕК № 11.

Отже,на підставі викладеного  у суду немає сумнів щодо батьківства ОСОБА_1  відносно  ОСОБА_3, народженої    ОСОБА_5,  ІНФОРМАЦІЯ_2

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідно задовольнити позов в повному обсязі: встановити батьківство та внести відповідні  зміни  у актовий  запис   свідоцтва про народження   дитини

Керуючись ст.ст.3-5, 7, 15, 57,60, 212-215, 292   ЦПК України,

на підставі ст. ст. 125,128  Сімейного Кодексу України суд,  -

в и р і ш и в:

    Позов ОСОБА_1  до   відділу  РАЦС   Краснодонського   МРУЮ  в Луганській  області про встановлення батьківства -  задовольнити.

    Встановити батьківство ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, відносно  ОСОБА_3,    ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4.                                          

Зобов»язати   відділ  РАЦС   Краснодонського   МРУЮ  в Луганській  області внести  до Книги реєстрації   народжень  відповідні   зміни щодо запису  про батька, а саме-  замість   «Мураль  Владислава Сергійовича»   записати «Акімов  Віталій  Анатолійович»,  прізвище  дитини  з «Мураль» змінити на  «Акімову»,   ім»я по батькові  дитини записати  замість  «Владиславівна» -  «Віталіївна».

Зобов»язати   відділ  РАЦС   Краснодонського   МРУЮ  в Луганській  області  видати нове свідоцтво   про народження   дитини   на ім»я  «Акімової  Карини  Віталіївни», батьком якої записати  -  «Акімова  Віталія   Анатолійовича».

На рішення може бути подана заява до апеляційного суду Луганської області про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Краснодонський міськрайонний суд.

Головуючий:

  • Номер: 6/405/15/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-702/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Баличева Марина Борисівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.02.2016
  • Дата етапу: 04.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація