Судове рішення #7442629

                                                                               Справа № 2-7/10    

                                          Р І Ш Е Н Н Я

                                             І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

20 січня 2010 року                         Іваничівський районний суд Волинської області

 в складі: головуючого - судді                           Шумського А.А.

 з участю: секретаря                                            Вишневської Л.Л.

                  позивача                         ОСОБА_1

                  відповідача                                         ОСОБА_2

                  представника відповідача                 ОСОБА_3

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про присудження аліментів, -

                                                    В С Т А Н О В И В :

       ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона перебуває у шлюбі з відповідачем, який було зареєстровано 29 травня 1976 року виконавчим комітетом Грибовицької сільської ради Іваничівського району. На даний час позивач являється інвалідом другої групи, є непрацездатною особою, тому потребує матеріальної допомоги з сторони чоловіка. Відповідач проживає у м. Нововолинську, матеріальної допомоги на утримання спільно побудованого будинку не надає. Позивач окрім пенсії по інвалідності інших доходів не утримує, а тому звернулася з позовом до суду, де просить стягнути з відповідача аліменти в розмір ј частки від його заробітку (доходу) на її утримання.  

              В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримала та додатково пояснила, що розмір сплати коштів за утримання житла для неї непомірно високий: зокрема, тільки за спожитий газ в грудні 2009 року вона сплатила 380, 64 грн., а в січні – 402,60 грн. Крім того, відповідач забрав і розпоряджається на власний розсуд спільно нажитим сімейним майном: екскаватором “Карпатець”, автомобілем, сімейними валютними вкладами у банках “ПриватБанк” та “ОСОБА_4 ОСОБА_5” відповідно на 15000 та 2500  дол. США. Зазначила, що заробітна плата відповідача становить 3300 грн., що значно вища від пенсії, яку отримує вона - 634 грн. А тому просить присудити із відповідача в її користь аліменти на її утримання, як інваліда другої групи.  

           Відповідач в судовому засіданні позов не визнав посилаючись на те, що він пішов із сім'ї залишивши їм в користуванні підсобне господарство, техніку, будинок та все устаткування необхідне для ведення підсобного господарства. Крім того, для облаштування свого побуту він несе додаткові витрати: сплачує кошти за квартиру у м. Нововолинську, несе витрати на доїзд до місця праці, а також просить врахувати, що розмір заробітку зазначений в його довідці про заробітну плату вказаний без відрахування до Пенсійного та інших державних фондів, а розмір пенсії, яку отримує позивач на руки відповідає вказаній у довідці сумі.

          Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши надані суду докази, приходить до висновку, що в позові слід відмовити.  

          В судовому засіданні встановлено, що сторони по справі перебувають у зареєстрованому шлюбі з 29 травня 1976 року. (а.с. 4). Згідно довідки МСЕК ОСОБА_1 являється інвалідом другої групи, тобто позивач є непрацездатною. На даний час її пенсія по інвалідності становить 692 грн. 80 коп. за місяць. Із довідки про заробітну плату ОСОБА_2 вбачається, що його середньомісячний заробіток становить 3367 грн.

             Відповідно до ст. 75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

             Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

            Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи.

            Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

            Хоча позивач є непрацездатною особою, однак отримувана нею пенсія за своїм розміром є більшою ніж встановлений ст. 54 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність в розмірі 573 грн. А тому відповідно до ч. 4 ст. 75 СК України вона не вважається такою, що потребує матеріальної допомоги. Крім того, в судому засіданні встановлено, що позивач періодично  отримує інші доходи, що стверджується довідкою про заробітну плату із відділу освіти. Позивач має також у своєму володінні та користуванні підсобне господарство, яке відповідно із довідки сільської ради складається: земельної частки (паю) в розмірі 2,36 га, земельних ділянок для обслуговування житлового будинку - 0, 25 га та ведення індивідуального підсобного господарства - 1, 75 га. В господарстві де мешкає позивач є також домашня птиця, хутрові звірі та свині. Зазначене підсобне господарство є додатковим джерелом доходу позивача по справі. Із довідки Мовниківської сільської ради та пояснення позивача вбачається, що підсобне господарство належно утримується і на даний момент позивачем посіяно більше 1,5 га озимої пшениці. Із позивачем по справі також проживає двоє повнолітніх дітей, які офіційно працюють, мають стабільний дохід та зобов’язані надавати допомогу матері.  

        На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що позивач не потребує сторонної матеріальної допомоги.  

     Керуючись ст. ст. 6, 8, 10, 11, 60,  88,  213 – 215 ЦПК України, ст. 75 СК України, суд, -    

                                                              В И Р І Ш И В :

    В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про присудження аліментів - відмовити.    

    Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом  подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                 Головуючий                   /підпис/                     ОСОБА_5

                 з оригіналом згідно

 

                 Суддя                                                                А.А. Шумський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація