Судове рішення #74408090

Справа № 2607/7715/12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.06.2012




Подільський районний суд м. Києва

в складі:

головуючого - судді Декаленко В.С.

при секретарі - Кравцовій Ю.В.

за участю:

прокурора - Безрукого Р.Я.

розглянувши подання старшого слідчого прокуратури Подільського району м. Києва Поночовного І.М. про звернення застави у вигляді грошових коштів у сумі 17 000 грн. 00 коп. обрану в якості запобіжного заходу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в доход держави, суд, -


ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий прокуратури Подільського району м. Києва Поночовний І.М. за погодженням із заступником прокурора Подільського району м. Києва ОСОБА_3 вніс до суду подання про звернення застави у вигляді грошових коштів у сумі 17 000 грн. 00 коп. обрану в якості запобіжного заходу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави.

Своє подання слідчий обґрунтовує тим, що в провадженні прокуратури Подільського району міста Києва перебуває кримінальна справа № 50-4933 порушена відносно ОСОБА_2 за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Зазначає, що 02.03.11 року ОСОБА_2 було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, який 27.12.11 року змінено на заставу у вигляді грошових коштів у сумі 17 тис. грн., яку було внесено 27.12.11 року дружиною обвинуваченого ОСОБА_2 - ОСОБА_4

Під час зміни запобіжного заходу на заставу, заставодавцю ОСОБА_4 були роз'яснені наслідки невиконання або порушення обов'язків покладених на обвинуваченого ОСОБА_2

Обвинуваченому ОСОБА_2 було роз'яснено його обов'язок не відлучатися з місця тимчасового проживання без дозволу слідчого чи суду, у призначений строк з'являтись за викликом до органу досудового слідства і суду, іншим шляхом не перешкоджати провадженню в кримінальній справі.

Посилається на те, що обов'язки, передбачені ст. 149-1 КПК України, покладені на ОСОБА_2 останній не виконав, оскільки не маючи постійного місця проживання та реєстрації в м. Києві, змінив місце тимчасового проживання, не повідомивши про це слідчого, на виклики до слідчого систематично не з'являється без поважних причин, на даний час місцезнаходження обвинуваченого невідоме.

Зазначає, що у відповідності до ст. 154-1 КПК України, якщо підозрюваний, обвинувачений, підсудний, будучи належним чином повідомлений, не з'явився за викликом до органу дізнання, досудового слідства чи суду без поважних причин або не повідомив про причини своєї неявки, або порушив інші покладені на нього обов'язки, передбачені ст. 149-1 цього Кодексу, застава звертається в доход держави.

Питання про звернення застави в доход держави вирішується під час дізнання, досудового слідства в судовому засіданні суддею за клопотанням органу дізнання або слідчого, погодженим із прокурором.

У зв'язку з чим звертається до суду з даним поданням.

Слідчий та прокурор в судовому подання підтримують з вищевикладених підстав, обґрунтувавши поясненнями просять суд задовольнити.

Заставодавець ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася про день, час та місце слухання справи повідомлена вчасно та належним чином причини неявки суду не відомі.

Суд вважає за можливе слухати справу за відсутності заставодавця ОСОБА_4 відповідно до вимог ст. 154-1 КПК України.

Заслухавши пояснення слідчого, прокурора, дослідивши матеріали подання та матеріали кримінальної справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що в провадженні прокуратури Подільського району міста Києва перебуває кримінальна справа № 50-4933 порушена відносно ОСОБА_2 за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Як вбачається з матеріалів справи, 02.03.11 року ОСОБА_2 було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, який 27.12.11 року змінено на заставу у вигляді грошових коштів у сумі 17 тис. грн., яку було внесено 27.12.11 року дружиною обвинуваченого ОСОБА_2 - ОСОБА_4 (а.с.17, 18, 19-20).

Згідно наданого суду Протоколу про роз'яснення прав і обов'язкові заставодавця (а.с.16), під час зміни запобіжного заходу на заставу, заставодавцю ОСОБА_4 були роз'яснені наслідки невиконання або порушення обов'язків покладених на обвинуваченого ОСОБА_2

Крім того як вбачається з Постанови про зміну запобіжного заходу від 27.12.2011 року (а.с.19), обвинуваченому ОСОБА_2 було роз'яснено його обов'язок не відлучатися з місця тимчасового проживання без дозволу слідчого чи суду, у призначений строк з'являтись за викликом до органу досудового слідства і суду, іншим шляхом не перешкоджати провадженню в кримінальній справі.

Стаття 154-1КПК України визначає, що застава полягає у внесенні коштів у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок, визначений у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення належної поведінки особи, щодо якої застосовано запобіжний захід, її явки за викликом до органу дізнання, слідчого, прокурора або суду, а також виконання інших покладених на неї обов'язків, передбачених статтею 1491 цього Кодексу, з умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків.

При внесенні застави підозрюваному, обвинуваченому, підсудному роз'яснюються його обов'язки і наслідки їх невиконання, а заставодавцю - у вчиненні якого злочину підозрюється чи обвинувачується особа, щодо якої застосовується запобіжний захід, і що в разі невиконання нею своїх обов'язків застава буде звернена в доход держави.

Відповідно до ст. 149-1 КПК України, при обранні запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, орган дізнання, слідчий, прокурор, суддя, суд має право покласти на підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого один або декілька таких обов'язків: 1) з'являтися на виклик до органу дізнання, досудового слідства, прокурора або суду, а в разі неможливості з'явитися через поважні причини - завчасно повідомляти про це посадову особу або орган, що здійснив виклик; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого або органу, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа; 3) повідомляти службову особу або орган, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа, про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; 4) утримуватися від спілкування із визначеною особою або спілкуватися з нею з дотриманням визначених умов; 5) не відвідувати визначені місця; 6) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, які повертаються негайно після скасування відповідного запобіжного заходу або покладеного обов'язку.

Як вже зазначалося вище, судом встановлено, що при внесенні застави обвинуваченому були роз'ясненні його обов'язки і наслідки їх невиконання, а заставодавцю - у вчиненні якого злочину обвинувачується ОСОБА_2, і що в разі невиконання ним своїх обов'язків застава буде звернена в доход держави.

Як вбачається з матеріалів справи, 07.02.12 року ОСОБА_2 отримавши повістку про виклик до прокуратури Подільського району м. Києва, на виклик до слідчого не з'явився.

23.04.12 року ОСОБА_2 був викликаний до прокуратури району за допомогою телефонограми на 18 год. 00 хв. цього ж дня, проте, останній відмовився з'являтись, повідомивши при цьому завідомо неправдиву інформацію про необхідність його перебування у вказаний час на лікувальних процедурах.

06.06.12 року ОСОБА_2 повісткою викликано до прокуратури району на 18 год. 00 хв. 07.06.12 року для виконання з останнім вимог ст. 218 КПК України, проте ОСОБА_2 у вказаний час до прокуратури не з'явився посилаючись на свою зайнятість. У зв'язку з цим, 07.06.12 року ОСОБА_2 був повторно викликаний до прокуратури на 14 год. 00 хв. 08.06.12 року, проте останній відмовився з'являтися до слідчого на вказану дату.

08.06.12 року ОСОБА_2 знову підтвердив свою відмову з'являтися до слідчого.

11.06.12 року обвинуваченого ОСОБА_2 знову повісткою викликано до прокуратури району на 10 год. 00 хв. 12.06.12 року, проте, на вказаний час ОСОБА_2 до прокуратури не з'явився, про причину неявки слідчого не повідомив.

13.06.12 року до прокуратури району надійшла телеграма в якій зазначено, що ОСОБА_2 перебуває на стаціонарному лікуванні, проте де саме не зазначено, що унеможливлює перевірку даної інформації (а.с.41).

Відповідно до довідки Київської міської станції швидкої медичної допомоги № 1503 від 13.06.12 року, звернення ОСОБА_2 до ШМД в період з 11.06.12 року по 12.06.12 року, не зареєстровані (а.с. 39).

Крім того, 27.12.11 року під час зміни ОСОБА_2 запобіжного заходу з підписки про невиїзд на заставу, останнім було повідомлено про те, що він тимчасово буде проживати за адресою АДРЕСА_2 (а.с.19-20).

З метою вручення ОСОБА_2 повістки про виклик до прокуратури, 22.05.12 року працівником Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві здійснено виїзд за вказаною адресою, проте повістку ОСОБА_2 не вручено, у зв'язку з тим, що останній за даною адресою не проживає (а.с.30).

В подальшому, у ході допиту обвинуваченого ОСОБА_2 06.06.12, останнім було вказано, що він проживає за адресою: АДРЕСА_1, тобто ОСОБА_2 змінив місце проживання, не повідомивши слідчого.

На виконання постанови про привід ОСОБА_2, працівником Подільського РУ 13.06.12 року здійснено виїзд за тимчасовою адресою проживання ОСОБА_2 (АДРЕСА_1), де встановлено, що протягом тривалого часу, двері квартири ніхто не відчинив, виконати привід не надалось можливим (а.с.40).

Як вбачається з Постанови про оголошення в розшук (а.с. 44), у зв'язку з тим, що місце знаходження обвинуваченого ОСОБА_2 невідоме, 13.06.12 року його було оголошено в розшук, який здійснює Подільське РУ ГУ МВС України в м. Києві.

Крім того судом встановлено, що у зв'язку з невиконанням обвинуваченим ОСОБА_2 обов'язків, передбачених ст. 149-1 КПК України, 14.06.12 року прокуратура Подільського району м. Києва звернулась до Подільського районного суду м. Києва з поданням про зміну обвинуваченому ОСОБА_2 запобіжного заходу з застави на тримання під вартою і постановою Подільського районного суду м. Києва від 14.06.12 року надано дозвіл на затримання обвинуваченого ОСОБА_2 та доставку його в суд під вартою для вирішення питання про зміну запобіжного заходу.

Стаття 154-1 КПК України, якщо підозрюваний, обвинувачений, підсудний, будучи належним чином повідомлений, не з'явився за викликом до органу дізнання, досудового слідства чи суду без поважних причин або не повідомив про причини своєї неявки, або порушив інші покладені на нього обов'язки, передбачені статтею 1491 цього Кодексу, застава звертається в доход держави.

Враховуючи вищевикладене, встановлені в судовому засіданні обставини, суд приходить до висновку, що вимоги слідчого знайшли своє доведення в судовому засіданні, є такими, що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а тому подання підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 149-1, 154-1 КПК України, суд -


ПОСТАНОВИВ:

Подання старшого слідчого прокуратури Подільського району м. Києва Поночовного І.М. про звернення застави у вигляді грошових коштів у сумі 17 000 грн. 00 коп. обрану в якості запобіжного заходу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в доход держави - задовольнити.

Заставу у вигляді грошових коштів у сумі 17 000 (сімнадцять тисяч гривень) 00 копійок, обрану в якості запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернути в дохід держави

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва, через Подільський районний суд м. Києва протягом трьох діб з дня її винесення.


Суддя Декаленко В. С.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація