Справа № 758/3549/13-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2013 року
суддя Подільського районного суду м.Києва Роман О.А.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1
до ОСОБА_2,
про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ознайомившись з позовною заявою, іншими матеріалами справи, суд вважає за необхідне позовну заяву повернути для її подачі в суд по місцю реєстрації позивачки чи відповідача.
Такого висновку суд дійшов зі слідуючих підстав.
Так,згідно з Цивільним процесуальним кодексом України:
-ст.109ч.1-Позови до фізичної особи пред»являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
-ст.110ч.2-Позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
-ст.115 - Якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить,що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з позовної заяви(а.с.1-2):
-ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, що до юрисдикції Подільського районного суду м.Києва не відноситься;
-ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2.
Наряду з цим, як вбачається з довідки відділу адресно-довідклової роботи ГУ ДМС України в м.Києві №4712 від 29.03.2013р.(а.с.14), ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3, що до юрисдикції Подільського районного суду м.Києва також не відноситься.
Згідно із Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»:
-ст.6ч.1-Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов»язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
-ст.8ч.1-Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи, яка зобов»язана подати її протягом семи днів після прибуття в місце перебування.
В матеріалах справи відсутні докази, які свідчать про те, що позивачка зареєстрована у встановленому законом порядку за адресою: АДРЕСА_2.
З викладеного суд робить висновок, що справа не підлягає розгляду Подільським районним судом м.Києва, оскільки позивачка та відповідач в Подільському районі м.Києва не зареєстровані.
З урахуванням зробленого висновку суд вважає за необхідне повернути позивачці сплачений судовий збір.
Такого висновку суд дійшов зі слідуючих підстав.
Так, згідно із Законом України «Про судовий збір»:
-ст.7 ч.1-Сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі:
- п.2 -повернення заяви або скарги.
Як вбачається з квитанції №23 від 15.03.2013р.,за звернення до суду сплачено судовий збір в сумі 150-00 грн.(а.с.3).
На підставі викладеного,
-ст.7 ЗУ «Просудовий збір»,
-ст.ст.6,8 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,
керуючись ст.ст.109,110,115,293,294 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ПОВЕРНУТИ.
Повернути ОСОБА_1 кошти в сумі 150 (сто п»ятдесят) грн. 00 коп., як судовий збір за звернення до суду,сплачений згідно з квитанції №23 від 15 березня 2013р.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м.Києва через Подільський районний суд м.Києва протягом 5-ти днів з дня отримання її копії.
СуддяО. А. Роман