Справа № 758/725/13- ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 січня 2013 року суддя Подільського районного суду м.Києва Декаленко В. С. , розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії та бездіяльність старшого державного виконавця ВДВС Подільського районного управління юстиції у м. Києві,-
В С Т А Н О В И В :
Скаржник звернувся до суду із скаргою на дії та бездіяльність старшого державного виконавця ВДВС Подільського районного управління юстиції у м. Києві.
Дослідивши матеріали скарги, приходжу до висновку, що вона (скарга) підлягає залишенню без розгляду, виходячи з наступних підстав.
Так стаття 383 ЦПК України, визначає, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ст. 385 ЦПК України, скаргу може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
Як вбачається зі змісту скарги скаржника, останній дізнався про порушення свого права 17.12.2012 року, а із скаргою до суду звернувся лише 17.01.2013 року, тобто з пропуском строку встановленого вищезазначеною нормою процесуального Закону. Будь-яких заяв про поновлення строку до суду не надав.
Стаття 72 ЦПК України визначає, що право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про необхідність залишення скарги без розгляду, підстав для поновлення пропущеного строку мною не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 72, 383, 385 ЦПК України,-
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_1 на дії та бездіяльність старшого державного виконавця ВДВС Подільського районного управління юстиції у м. Києві - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяВ. С. Декаленко