Судове рішення #7439633

СПРАВА  № 2-а- 2245     2009 р.

П О С Т А Н О В А

ІМ’ЯМ               УКРАЇНИ  

23 вересня 2009 р. Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

 в складі: головуючого  судді Мельничук  О.В.

                при секретарі            Голубковій Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайськ  справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до  інспектора   ДПС  1-го взводу   Коблевської  роти ДПС  Миколаївської області ОСОБА_2 про скасування постанови  про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

18.08.2009 року позивач  звернувся з позовом  про визнання протиправною та скасування  постанови про адміністративне правопорушення  ВЕ  № 013629 від 09.08.2009, винесену   відповідачем  в якій  вказано,  що  09.08.2009  року  о 16.30 годин  на  185 км  автодороги Р-06 «Ульяновка-Миколаїв»  у с. Троїцьке    керував автомобілем   НОМЕР_1  з швидкістю 86 кмгод, чим  перевищив  дозволену  швидкість 60 км,     чим порушив  п.   12.4    Правил дорожнього  руху   України та скоїв   адміністративне правопорушення, передбачене  ст.  122 ч. 1  КУпАП, в зв»язку з чим накладений штраф  в розмірі 255 грн.   В дійсності  вказане правопорушення він не скоював, а  в протоколі написав, що скоїв  його ненавмисно  підтиском працівників ДАІ, які погрожували, що затримають його надовго.

   В судовому засіданні  позивач  підтримав  позов та просив його задовольнити.

   Відповідач в судове засідання не з»явився, заперечень по суті позову не надав, хоча про  місце, час та день розгляду справи  був повідомлений належним чином.    

   Суд,   дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

    Із  копії постанови  ВЕ  №   013629 від 09.08.2009, винесеної   відповідачем  видно,  що  09.08.2009  року  о 16.30 годин  на  185 км  автодороги Р-06 «Ульяновка-Миколаїв»  у с. Троїцьке  позивач  керував автомобілем   НОМЕР_1  з швидкістю 86 кмгод, чим  перевищив  дозволену  швидкість 60 км,     чим порушив  п.   12.4    Правил дорожнього  руху   України та скоїв   адміністративне правопорушення, передбачене  ст.  122 ч. 1  КУпАП, в зв»язку з чим накладений штраф  в розмірі 255 грн.    

   Ст. 280 КУпАП  передбачає, що посадова особа при розгляді справи  про адміністративне правопорушення зобов»язана з»ясувати:  чи  було вчинено адміністративне  правопорушення,  чи  винна дана особа  в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності,  чи є обставини, що   пом»якшують і  обтяжують відповідальність, а також з»ясувати  інші обставини,  що мають значення для правильного вирішення справи.

 Ст. 71 ч. 2  КАС України передбачає, що в адміністративних справах про протиправність рішень,  дій чи бездіяльності  суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності  свого рішення,  дії чи бездіяльності, покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

  В порушення вказаних вимог   в судове засідання  відповідачем  не надано    підтверджень  того, що ОСОБА_1 скоїв  порушення  п.12.4 Правил дорожнього руху України, а відповідно і правопорушення,  передбачене  ст.  122 ч. 1  КУпАП, як вказано в оскарженій постанові.  Більш того,  у судовому засіданні свідок  ОСОБА_3 підтвердив пояснення позивача про те, що він  не перевищував швидкість перед тим, як був зупинений працівниками ДАІ,      а тому суд  знаходить доведеним те, що  ОСОБА_1 не   здійснив порушення   п. 12.4  Правил дорожнього руху, а  відповідно  і  правопорушення, передбаченого ст.  122 ч. 1  КУпАП,  як вказано в  оскарженій постанові, а  відповідно позов підлягає задоволенню,  оскаржена постанова скасуванню, а  справа про адміністративне правопорушення – закриттю.

            Керуючись ст.ст. 2, 7, 158, 159, 162, 163, 185,186  КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

           Позов  задовольнити.

           Визнати протиправною  та скасувати  постанову   ВЕ  № 013629 від 09.08.2009 року по справі про адміністративне правопорушення   про притягнення    ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності   за ст. 122 ч.1 КУпАП до адміністративного стягнення  у вигляді  штрафу в розмірі 255 грн., а  провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.

           Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Первомайський  міськрайонний суд Миколаївської області протягом  двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційну скаргу може бути подано без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

           Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання  заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після цього, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після  розгляду  справи апеляційним судом.

                   СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація