Судове рішення #7438176

П О С Т А Н О В А

Іменем України

                                         

20 січня 2010 року                                                                        справа № 2а-5758/09/2370

08 год. 20 хв.                                     м. Черкаси

           

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:                                                                                                                                    

головуючого судді Холода Р.В.,

при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.

за участю:

представника позивача – Курила Р.О. за довіреністю,

відповідач – не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції в сумі 1775 грн. 16 коп.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість по несплачених штрафних (фінансових) санкціях на загальну суму 1775 грн. 16 коп., яка виникла за результатами перевірки щодо контролю за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, проведеної 12 січня 2009 року працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області та викладеної в акті від 1 вересня 2009 року №00112.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день та час судового засідання повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення представника позивача та вивчивши матеріали справи суд встановив наступне.

ОСОБА_2, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрований Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області 28.01.2000 р., номер запису 2 017 017 0000 010065.

Згідно із статтями 15 та 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

12 січня 2009 року о 18 год. 50 хв. посадовими особами державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності адміністратора кафе ОСОБА_3 проведено планову перевірку за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт від 12.01.2009 р. №000112. Адміністратор кафе відмовилась підписати акт перевірки, про що перевіряючи ми складено акт відмови від підписання матеріалів перевірки №000112 від 12.01.2009 р.

Проведеною перевіркою кафе «Райский уголок», яке знаходиться за адресою: Черкаська область, Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Чигиринська встановлено факт реалізації товару, а саме однієї пляшки горілки «Златогор Домашня» 0,5 л по 65 грн. за пляшку. Адміністратор отримала кошти, видала товар, але розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела та не видала розрахунковий документ (чек), реєстратор розрахункових операцій відсутній.

Також перевіркою встановлено, що здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями без придбання відповідного торгового патенту та ліцензії.

Таким чином, відповідачем порушено пункти 1,2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Пункти 1 та 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачають, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідальність за невиконання вказаних норм Закону передбачена п.1 ст.17 вищезазначеного Закону, а саме   у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Згідно положень ч.10 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачені вимоги щодо здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них відповідних ліцензій,   а ст.17 цього Закону за таке порушення передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. 00 коп.

Як зазначалося вище, під час перевірки податковою інспекцією встановлено, зокрема, порушення позивачем вимог ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Відповідно до ст.3 вказаного Закону патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Статтею 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

На підставі акта перевірки, державною податковою інспекцією у Черкаському районі Черкаської області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0000032303 від 22.01.2009 р. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. 00 коп.

За порушення законодавства про патентування та порушення норм регулювання обігу готівки, позивачем винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000022303 від 22.01.2009 р. в сумі 5 грн. 16 коп. та №0000012303 від 22.01.2009 р. в сумі 325 грн. 00 коп.

Всього до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкцій в розмірі 2030 грн. 16 коп.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню  суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення  про застосування таких фінансових санкцій.

Як вбачається з облікової картки суб’єкта підприємницької діяльності – ОСОБА_2, 02.09.2009 р. ним сплачено  255 грн. 00 коп. Несплачена сума фінансових санкцій становить 1775 грн. 16 коп.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що  позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області (18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, код 34503239) штрафні (фінансові) санкції в сумі 1775 (одна тисяча сімсот сімдесят п’ять) грн. 16 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня  її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                               Р.В. Холод  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація