Справа 22ц-1555/09 Головуючий першої інстанції - Бобровський І.М.
Суддя-доповідач апеляційного суду - Шаманська Н.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2009 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:
головуючого – Паліюка В.П .,
суддів – Галущенка О.І., Шаманської Н.О.,
при секретарі – Дудник Ю.П.,
за участю: представника позивача – Майстренко Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві матеріали за апеляційною скаргою
Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку
(далі – АК „Промінвестбанк”)
на ухвалу Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 6 травня 2009 р. по цивільній справі за позовом
АК „Промінвестбанк”
до
ОСОБА_3
про стягнення заборгованості за кредитним договором
в с т а н о в и л а :
У листопаді 2008 р. АК „Промінвестбанк” звернувся з позовом до ОСОБА_3 про стягнення 347108 грн. 31 коп. заборгованості за кредитним договором від 6 лютого 2008 р., 568 грн. 46 коп. пені та 10000 грн. штрафу за невиконання умов договору.
Ухвалою Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 6 травня 2009 р. провадження у справі зупинено до проведення додаткової судово-почеркознавчої експертизи.
В апеляційній скарзі АК „Промінвестбанк” просить скасувати ухвалу суду, посилаючись на безпідставність призначення додаткової експертизи та зупинення провадження у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, яка наполягала на скасуванні ухвали суду в частині зупинення провадження у справі, розглянувши матеріали справи в контексті зупинення провадження у справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню на підставі наступного.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 202 ЦПК України, призначення судом експертизи є підставою для зупинення провадження у справі. Строк зупинення провадження у справі, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 203 ЦПК України, визначається часом проведення експертизи.
Таким чином, призначаючи додаткову судово-почеркознавчу експертизу та доручаючи її проведення Київському науково-дослідницькому інституту судових експертиз, суд першої інстанції, з урахуванням положень ст. ст. 202, 203 ЦПК України, вірно зупинив провадження у справі на час проведення експертизи.
Доводи апелянта щодо безпідставності призначення експертизи, не мають правового значення, оскільки доцільність її призначення апеляційним судом не визначається та не може бути предметом апеляційного розгляду.
З урахуванням викладеного, колегія суддів не вбачає підстав для скасування ухвали суду, яка постановлена з дотриманням норм процесуального права.
Керуючись ст. ст. 303, 307, п. 1 ч. 1 ст. 312 , 315 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку
відхилити, а ухвалу Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 6 травня 2009 р. залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий:
Судді: