Справа № 22ц-1942/ 09р. Головуючий по першої інстанції Рудяк О.С.
Категорія 47 Доповідач апеляційного суду Довжук Т.С.
УХВАЛА
08 жовтня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:
головуючого - Козаченка В.І.,
суддів: Мурлигіної О.Я., Довжук Т.С.,
при секретарі судового засідання Завтурі О.С.,
за участю відповідачки ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 29 травня 2009 року за позовом
ОСОБА_3
до
ОСОБА_2
про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И Л А:
01 квітня 2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Позивач зазначав, що з 26 січня 1984 року перебуває з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Подружні стосунки припинені в лютому 2009 року з причини несумісності характерів, різних поглядів на життєві проблеми та сімейні цінності.
Посилаючись на вказане, ОСОБА_3 просив позов задовольнити.
Рішенням Заводського районного суду м. Миколаєва від 29 травня 2009 року постановлено шлюб між сторонами розірвати.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду скасувати та справу направити на новий розгляд. На думку апелянта, рішення суду є незаконним та ухваленим з порушенням норм процесуального права, так як справа розглянута у її відсутності.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення відповідачки, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 3 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутності будь - кого з осіб, які беруть участь у справі, не повідомлених про час і місце судового засідання.
Із матеріалів справи вбачається, що на 12 травня 2009 року було призначено попереднє судове засідання, яке відкладено на 26 серпня 2009 року (а.с. 1, 9). Але, в травні 2009 року була опублікована об’ява у газеті «Південна правда» про призначення справи до розгляду на 29 травня 2009 року 10-00 годину (а.с. 11-12).
Однак, через оголошення у пресі до суду викликається відповідач місце проживання якого позивачеві невідоме. Зазначене передбачено вимогами ч. 9 ст. 74 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів справи, місце проживання відповідачки позивачу було відомо і він його зазначив у своїй позовній заяві (а.с. 2).
Між тим, суд не звернув увагу на положення ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якою передбачено розгляд справи на підставі наявних у ній даних чи доказів у відсутність відповідача, тільки повідомленого належним чином.
В матеріалах справи відсутні докази належного судового виклику відповідачки, які передбачені ст.ст. 74-76 ЦПК України.
За таких обставин колегія суддів вважає, що судом першої інстанції порушені норми процесуального права, що є безумовною підставою для скасування рішення і направлення справи на новий розгляд.
При новому розгляді справи суду необхідно перевірити вимоги позивача, обґрунтованість заперечень відповідачки та в залежності від встановленого ухвалити законне та обґрунтоване рішення.
Керуючись ст.ст. 303, 311, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 29 травня 2009 року скасувати , а справу направити на новий розгляд до того ж суду.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.
Головуючий
Судді