Справа № 2-3167/09р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2009 року м. Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Вірченко О.М.,
при секретарі Грузновій О.М.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянув в порядку заочного розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в приміщенні Шахтарського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Харцизьких електричних мереж до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за порушення правил користування електричної енергією, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом 05.10.2009 року, мотивуючи свої вимоги тим, що 30.01.2009 року, за адресою: м.Шахтарськ, вул.Міра, буд.57 контролерами Харцизьких електричних мереж встановлено самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника поза приладом обліку, про що складено акт №081687. Посилаючись на ст. 1166 ЦК України, п. 35,48,53 «Правил користування електричною енергією для населення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26 червня 1999 року, просив стягнути з відповідача на його користь суму перерахунку за порушення правил користування електричною енергією по акту в сумі 1569,28грн., нарахованих йому по акту, та понесені судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, не заперечував проти розгляду справи у відсутності відповідача, на підставі наявних у справі доказів, в порядку заочного розгляду.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи або про розгляд справи у його відсутність не надав, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Суд на підставі письмових доказів, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідач дійсно проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, є споживачем електричної енергії яку поставляє позивач. В його присутності контролерами позивача складено акт про порушення Правил користування електричною енергією, а саме, самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника поза приладом обліку. За актом нараховано суму за Методикою НКРЕ 1569,28грн., яка не погашена відповідачем, що підтверджено представленим суду розрахунком.
Згідно ст.ст. 22, 1166 ЦК України майнова шкода відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Згідно п. 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, споживач не має право безобліково споживати електричну енергію, згідно з п.48 цих Правил несе за це відповідальність.
Таким чином, суд приходить до висновку, що права позивача були порушені з вини відповідача, і підлягають судовому захисту шляхом стягнення з останнього заборгованості за порушення правил користування електричною енергією по акту в сумі 1569,28грн.
Згідно ст. 88 ЦПК України у зв’язку з задоволенням позову понесені позивачем і документально підтверджені судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 22, 1166, ЦК України, п.п.42, 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, ст.ст. 10, 11, 13, 61, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі Харцизьких електричних мереж заборгованість за порушення правил користування електричною енергію по акту в сумі 1569,28грн., витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи 120,00грн., а всього стягнути 1689,28грн. (одна тисяча шістсот вісімдесят дев’ять гривень 28 копійок).
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області сторони можуть подати через Шахтарський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для її подання.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд судового рішення може бути подано до Шахтарського міськрайонного Донецької області протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя:
ОСОБА_2,
м.Шахтарськ, вул.Міра, буд.57
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області надсилає копію заочного рішення по справі за позовом ВАТ «Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за порушення правил користування електричною енергією, для відома.
Додаток: копія рішення №2-3167/09р. на 1арк.
Суддя
Шахтарського міськрайонного суду: ОСОБА_3
вик.пом.судді ОСОБА_4
ОСОБА_2,
м.Шахтарськ, вул.Міра, буд.57
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області надсилає копію заочного рішення по справі за позовом ВАТ «Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за порушення правил користування електричною енергією, для відома.
Додаток: копія рішення №2-3167/09р. на 1арк.
Суддя
Шахтарського міськрайонного суду: ОСОБА_3
вик.пом.судді ОСОБА_4