Судове рішення #7420133

                                Справа № 2-154/09

У  Х  В  А  Л  А

іменем України

03 лютого   2009 року                                                 м. Глобине

Суддя Глобинського районного суду Полтавської області Іващенко Ю.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «Торговий Дім Полтаварибгосп» про стягнення коштів,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ТОВ «Торговий Дім Полтаварибгосп» про стягнення коштів, прохаючи суд стягнути з відповідача середній заробіток за час затримки розрахунку, компенсацію втрати частини доходів у зв»язку з порушенням строків їх виплати, заробітну  плату, зобов»язати здійснити перерахування уточнюючого прибуткового податку з доходів фізичних осіб, пенсійний збір, соціальні внески, кошти внесені в касу, підзвітні кошти, моральну шкоду, транспортні витрати.

Ухвалою Глобинського районного суду від 13.01.2009 року вказану позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху, вказано на недоліки, які вона містить,  позивачу надано строк на їх усунення до 28.01.2009 року.

Станом на 03.02.2009 року ОСОБА_1 недоліки позовної заяви згідно ухвали суду не усунув.

Формою звернення до суду з позовом про захист порушених прав є позовна заява, подана в письмовій формі та відповідно до кількості відповідачів.

ОСОБА_1 в позовній заяві не конкретизував свої позовні вимоги в частині зобов»язання відповідача здійснити перерахування уточнюючого прибуткового податку з доходів фізичних осіб, пенсійний збір, соціальні внески, не вказав, в якому саме розмірі він прохав суд зобов»язати відповідача здійснити відповідні перерахування, та яких саме соціальних внесків він прохає зобов»язати відповідача здійснити перерахування, позивач не вказав на чию користь необхідно здійснити ці перерахування та взагалі в позовній заяві не обґрунтовував дані позовні вимоги. Конкретизація даних позовних вимог відповідно до викладеного за ініціативою суду неможлива в силу принципу диспозитивності цивільного процесу. Зокрема позивач взагалі не вказав, що йому заважало визначитися з видом соціальних внесків, та на чию користь він прохає суд їх стягнути.

    Позивач в позовній заяві також не обґрунтовував позовні вимоги в частині стягнення коштів, внесених в касу підприємства в сумі 2000 грн. за прибутковим ордером № 843 та підзвітних коштів в сумі 3367,25 грн., не вказував, на якій підставі він прохає їх стягнути з відповідача.

В належним чином оформленій позовній заяві позивач також не вказав, якими саме конкретними діями відповідача йому спричинено моральну шкоду.

В якості обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги в частині відшкодування моральної шкоди, ОСОБА_1 вказував, що  він переживає нервові стреси, у нього погіршився стан здоров»я, порушилися нормальні життєві зв»язки з оточуючими, в родині почалися сварки та негаразди, однак всупереч вимог ст.. 119 ЦПК України не зазначає докази, що підтверджують дані обставини або не вказує на наявність підстав для звільнення від доказування.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що не є обґрунтованими посилання ОСОБА_1  в поясненні , датованому 28.01.2009 р. на те, що він в будь – який час може змінити позовні вимоги, збільшити або зменшити їх розмір, оскільки позовною вимогою може вважатися звернене до суду у відповідній формі прохання про захист права, з якого можна зрозуміти його зміст та прийняти по ньому відповідне рішення не уточнюючи його та не виходячи за його межі.  

Також суд при постановленні ухвали не вимагає подачі доказів, а вказує на необхідності їх зазначення , як того вимагає закон, а саме п. 6 ч.2 ст. 119 ЦПК України.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, а також оплатить витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Тому суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід вважати неподаною та повернути позивачу.

Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України,

У Х В А Л И В :

    Позовну заяву  ОСОБА_1 до ТОВ «Торговий Дім Полтаварибгосп» про стягнення коштів вважати неподаною і повернути позивачу.

    Згідно ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Відповідно до ст. 295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя Глобинського

      районного суду                                                                                  ОСОБА_2

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація