Справа № 2-о-49/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2009 року м.Кузнецовськ
Кузнецовський міський суд Рівненської області під головуванням
судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2,
з участю заявника ОСОБА_3,
представника заінтересованої особи ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення, -
в с т а н о в и в:
Заявниця звернулась до Кузнецовського міського суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме – що її донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, постійно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_2 по м-ну Будівельників в квартирі № 29 будинку № 11 в період часу з 13 червня 2006 року по 04 квітня 2008 року. Встановлення факту проживання у цей час у зоні гарантованого добровільного відселення їй необхідно для отримання дитиною статусу постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В судовому засіданні ОСОБА_3 повністю підтримала вимоги поданої заяви та пояснила, що її дочка народилась в м.Калуга Російської Федерації, де заявниця проживала разом з дитиною до травня 2005 року, коли повернулась в м.Кузнецовськ Рівненської області та почала проживати разом з дочкою у квартирі матері за адресою: АДРЕСА_1. Так як дитина була маленькою та потребувала постійного нагляду матері, заявниця не мала можливості повернутись в м.Калуга Російської Федерації для оформлення знаття дитини з реєстраційного обліку для подальшої реєстрації в м.Кузнецовську Рівненської області. ОСОБА_3 пояснила, що вона зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, з 13 червня 2006 року, і весь цей час її дочка ОСОБА_5 проживала разом з нею. У 2008 році вона зняла дитину з реєстрації в м.Калуга Російської Федерації та зареєструвала її в м.Кузнецовську за вищезазначеною адресою. На даний час вона звернулась до відділу у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Кузнецовського міськвиконкому з метою оформлення дитині посвідчення постраждалої від Чорнобильської катастрофи, однак у його оформленні заявниці було відмовлено у зв’язку з відсутністю документально підтвердженого проживання дитини в зоні посиленого радіологічного контролю з червня 2006 року по квітень 2008 року.
Представник заінтересованої особи – виконавчого комітету Кузнецовської міської ради ОСОБА_4 вимоги заяви визнала в повному обсязі та пояснила та не заперечувала проти встановлення відшукуваного факту.
Дослідивши письмові докази та оцінивши їх у сукупності, суд вважає, що вимоги ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення, підлягають задоволенню в повному обсязі. Підставами для такого висновку суду є наступне.
Відповідно до свідоцтва про народження серії І-НК № 575879, виданого відділом РАЦС м.Калуги 10.08.04 р., ОСОБА_5 народилась 24 липня 2004 року в м.Калуга. Матір’ю ОСОБА_5 відповідно до дослідженого документу є ОСОБА_3.
Довідкою ВГІФРО УМВС України в Рівненській області № 304 підтверджується, що ОСОБА_5 набула громадянства України на підставі ч.1 ст.7 Закону України ?ро громадянство України”.
Дослідженням паспорту ОСОБА_3 серії МЮ № 068661, виданого Кузнецовський МВ УМВС України в Рівненській області 13.06.06 р., встановлено, що заявниця зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_4 по м-ну БудівельниківАДРЕСА_2, з 13 червня 2006 року.
Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в судовому засіданні підтвердили, що ОСОБА_3 та її неповнолітня дочка ОСОБА_8 протягом 2005-2008 років проживали в ІНФОРМАЦІЯ_4 за вищезазначеною адресою.
Судом досліджено також копію медичної картки ОСОБА_5, з якої вбачається, що дитина отримувала медичне обслуговування в ДЗ СМСЧ № 3 м.Кузнецовська з 2005 року і по даний час, в тому числі і в період з 13.06.06 р. по 04.04.08 р.
Будь-яких даних, які б спростовували факт проживання ОСОБА_5 у заявлений період в м.Кузнецовськ Рівненської області по м-ну Будівельників, буд..11, кв.29, судом не встановлено.
Відповідно до ст.27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать, в тому числі, такі, що проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю.
Відповідно до ст.22 вищезазначеного Закону, потерпілим дітям та їх батькам надається, крім іншого, повне державне забезпечення до вступу їх до школи шляхом безплатного виховання їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах і надання щомісячної грошової допомоги, розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, факт постійного проживання ОСОБА_5 у зоні посиленого радіологічного контролю протягом часу з 13 червня 2006 року по 04 квітня 2008 року є таким, що має юридичне значення, оскільки його встановлення має значення для вирішення питань про надання дитині пільг відповідно до Закону.
Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення, можуть бути встановлені у судовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 88, 209, 212-215, 256-259 ЦПК України, -
в и р і ш и в:
Вимоги ОСОБА_3 задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, постійно проживала в ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_3, в період часу з 13 червня 2006 року по 04 квітня 2008 року.
На підставі п.18 ч.1 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільнити ОСОБА_3 від сплати судового збору.
На рішення суду може бути подана апеляція.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Рівненської області через Кузнецовський міський суд.
Головуючий: