Справа №705/5387/13-ц
2/705/1763/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2013 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
у складі: головуючого – судді Кімстачова О.С.
з участю: секретаря судового засідання Розборської А.А.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 16 вересня 2013 року звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно. Позивач просить визнати за нею право власності на спадкове майно, що належало ОСОБА_4, яка померла 06.12.2012 року: на земельну ділянку площею 5,6343 га, яка розташована на території ОСОБА_3 сільської ради Уманського району Черкаської області та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала ОСОБА_4, на підставі Державного Акта на право приватної власності на землю І-ЧР № 011181, виданого ОСОБА_3 сільською радою 05 жовтня 2001 року; та на земельну ділянку площею 0,3833 га, яка розташована на території с. Краснопілка ОСОБА_3 сільської ради Уманського району Черкаської області та передана для ведення особистого підсобного господарства, що належала ОСОБА_4, на підставі Державного Акта на право приватної власності на землю ЧР № 15-24-81, виданого ОСОБА_3 сільською радою 07 червня 2000 року. Свої вимоги позивач ОСОБА_1 обґрунтовує такими обставинами. 06 грудня 2012 року померла її мати ОСОБА_4. Після смерті матері залишилось спадкове майно, яке складається з рухомого та нерухомого майна. Спадкоємців після смерті ОСОБА_4 залишилось двоє: позивач та її сестра ОСОБА_5. Сестра відмовилась від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1, подавши відповідну заяву до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Позивач у встановлений законом строк відповідно до статей 1269, 1270 ЦК України прийняв спадщину, подавши до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Проте отримати свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки позивач позбавлений можливості, оскільки на земельні ділянки відсутні кадастрові номера, тобто дані земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель. На час отримання державних актів на ці земельні ділянки Державного реєстру земель не було і, відповідно, відомості щодо цих земельних ділянок у вказаний реєстр внесені не були. Коли був утворений Державний реєстр земель, то покійна мати через свою юридичну необізнаність не звернулась до відповідних органів для внесення відомостей щодо належних їй земельних ділянок до Державного реєстру земель. На теперішній час внести відомості до Державного реєстру земель неможливо, оскільки власника немає в живих, а позивач як спадкоємець не має права на таке звернення.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала повністю, підтвердила, що вона є єдиним спадкоємцем ОСОБА_4 за заповітом, який прийняв спадщину, що в нотаріальному порядку отримати документи про право на спадщину вона не може, та надала суду копії свідоцтва про право на спадщину за заповітом про успадкування житлового будинку ОСОБА_4, заповіту спадкодавця та заяви сестри ОСОБА_5 про відмову від 1/2 частини спадщини. Просила задовольнити її позовні вимоги.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позов підтримав повністю та просив задовольнити позовні вимоги, оскільки вони визнані відповідачем та підтверджені належними та допустимими письмовими доказами.
Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради в судове засідання не з'явився. В.о. сільського голови надіслав суду заяву про те, що сільська рада визнає позов і просить розглянути справу за відсутності представника сільської ради.
Заслухавши думку позивача та його представника, дослідивши заяву відповідача про визнання позовних вимог, враховуючи викладені в позовній заяві фактичні обставини, на підтвердження яких надані письмові докази та які відповідачем не були заперечені, суд вважає, що рішення про задоволення позову в справі можливо ухвалити відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у зв'язку з визнанням відповідачем позову без подальшого з'ясування обставин у справі та перевірки їх доказами, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, і суд приймає таке визнання позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 15, 16, 1216-1223, 1225, 1233-1236, 1268, 1297 ЦК України, ст.ст. 3, 10 ,11, 15, 31, 60, 61, 174, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), право власності на земельну ділянку площею 5,6343 га, розташовану на території ОСОБА_3 сільської ради Уманського району Черкаської області і передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала ОСОБА_4 згідно з Державним актом на право приватної власності на землю серії І-ЧР № 011181, виданим ОСОБА_3 сільською радою 05 жовтня 2001 року та зареєстрованим в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 386-24, в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_4, яка померла 06.12.2012 року.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), право власності на земельну ділянку площею 0,3833 га, розташовану на території с. Краснопілка ОСОБА_3 сільської ради Уманського району Черкаської області і передану для ведення особистого підсобного господарства, що належала ОСОБА_4 згідно з Державним актом на право приватної власності на землю серії ЧР № 15-24-81, виданим ОСОБА_3 сільською радою 07 червня 2000 року та зареєстрованим в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 82, в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_4, яка померла 06.12.2012 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О. С. Кімстачов