Справа № 2 – 8721 2009 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
02 грудня 2009 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді : Бондаренко О.В.
при секретарі судового засідання : Хрішкової Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду № 4 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з названим позовом мотивуючи тим, що від шлюбу з відповідачем вони мають дочку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з нею та знаходитися на її утриманні. Батько дитини самоусунувся від виконання батьківських обов’язків, в добровільному порядку матеріальну допомогу на утримання доньки не надає. Позивачка просить стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття. Також позивач просить стягнути з відповідача кошти на її особисте утримання в розмірі 300 грн., посилаючись на те, що вона не працює, доглядає дитину і потребує допомоги.
Позивач в судовому засіданні уточнила розмір позовних вимог, просила стягнути з відповідача на аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття та кошти на особисте утримання в розмірі 1/6 частина його заробітку до досягнення дитиною трирічного віку.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, а тому суд вважає за можливе згідно ст.224-226 ЦПК України провести заочний розгляд даної справи.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Судом встановлено, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 є сторони по справі. Дитина проживає разом з позивачкою та знаходяться на її повному утриманні, батько дитини добровільно матеріальної допомоги на її утримання не надає.
Відповідно до ст. 75 Сімейного кодексу України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно ч. 2 ст. 84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Судом встановлено, що позивачка не працює, здійснює утримання малолітньої дитини до 3-х років і потребує матеріальної допомоги, відповідач добровільно дружину не утримує.
Тому, на підставі викладено, з урахуванням матеріального становища і здоров’я дитини,дитина перебуває на утриманні матері, відповідач працездатна людина, заперечень на позов до суду не надав, суд вважає можливим стягнути з відповідач на користь позивача на утримання доньки - ОСОБА_3, аліменти в розмірі ј частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття та кошти на особисте утримання позивача в розмірі 1/6 частина його заробітку до досягнення дитиною трирічного віку.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача підлягають стягненню судові витрати по справі: 120 грн. за інфомаційно – технічне забезпечення розгляду справи, 51 грн. державного мита на користь держави та кошти витрачені на інформування учасника процесу в розмірі 26 грн.47 коп.(квитанція від 18.11.209 року а.с.13) на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 75, 76, 80-82, 84, 85, 180-183 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 174, 209, 213-215, 224, 294, 296 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі ј частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 14.10.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 кошти на особисте утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі 1/6 частини від усіх видів його заробітку починаючи з 14.10.2009 року по 17.09.2011 рік.
Стягнути з ОСОБА_4 120 грн. за інфомаційно – технічне забезпечення розгляду справи та 51 грн. державного мита на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 26 грн. 47 коп. судових витрат.
Звільнити позивача від сплати державного мита.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня ухвалення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд судового рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: О.В.Бондаренко