Справа № 2 – 6655 2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2009 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді – Бондаренко О.В.,
при секретарі судового засідання – Слюсаренко С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого 29.09.2004 року у них народилась донька – ОСОБА_3. Донька знаходиться на утриманні позивачки та виховується нею одноособово, батько дитини, відповідач по справі, надає матеріальну допомогу в розмірі 180 грн. щомісячно, але таких коштів не вистачає на утримання дитини, донька часто хворіє, позивач в зв’язку з цим не має можливості влаштуватись на роботу, відповідач додатково матеріальну допомогу не надає. Позивачка просить в судовому порядку стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини від усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі та заперечення на позов в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог в частині, саме в стягненні аліментів в розмірі ј частини від усіх видів його заробітку щомісячно та задовольнити в частині стягнення з нього аліментів на утримання дитини в розмірі передбаченому ч.2 ст. 182 СК України.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення частково з наступних підстав.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом встановлено, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сторони по справі. Дитина проживає разом з позивачкою та знаходяться на її утриманні, що підтверджується копією свідоцтва про народження та довідкою Поправської сільської ради від 29.05.2009 року за № 676.
Відповідач в запереченнях посилається на те, що має на утриманні сім’ю: непрацездатну дружину ОСОБА_4, сина дружини від першого шлюбу – Еріка, 21.02.1999 року та сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, має середньомісячний заробіток 1718, 96 грн., сплачує кошти за договором кредиту та матеріальну допомогу донці – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 200 грн.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Позивач в судовому засіданні пояснила, що має на утриманні доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка часто хворіє, тому вона не має можливості влаштуватись на роботу, дохід її сім’ї складається з доходу її чоловіка, але доказів про дохід сім’ї до суду не надала.
Відповідач не надав до суду докази в обґрунтування заперечень, а саме: доказ чи дійсно на його утриманні перебувають дружина та двоє малолітніх дітей, зазначає що дружина знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що передбачає виплату допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, хоча відповідач не включає дані види допомоги до доходу його сім’ї. Також відповідач посилається на те, що має грошові зобов’язання перед банком та сплачує матеріальну допомогу донці в розмірі 200 грн., в обґрунтування даних обставин відповідач також не надає відповідних доказів про сплату коштів за договором кредиту та сплату матеріальної допомоги донці в розмірі 200 грн.
Також відповідач посилається на те, що на його утриманні знаходиться син дружини від першого шлюбу, а його донька – ОСОБА_3 проживає в сім’ї, тому не визнає що його донька знаходиться на повному утриманні позивачки.
З даними запереченнями суд також не може погодитись, так як саме батьки дитини зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд врахував, що позивачка утримує дочку одноособово, відповідач є працездатним, має сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та непрацездатну дружину, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 10.09.2009 року по 25.05.2012 рік, аліменти на інших осіб відповідач не сплачує, має постійний заробіток, частково позов визнав.
Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» розмір стягуваних аліментів не може перевищувати 70 відсотків заробітку платника аліментів. Враховуючи інтереси неповнолітньої дитини, суд вважає за можливе стягнути аліменти в розмірі 1/6 частини від усіх видів доходів відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку.
Керуючись ст.ст. 180-183 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 174, 209, 213-215, 224, 294, 296 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на утримання дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_7, Ново архангельського району Кіровоградської області в розмірі 1/6 частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 22.07.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 30 грн. за інфомаційно – технічне забезпечення розгляду справи та 51 грн. державного мита.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня ухвалення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів.
Суддя: О.В.Бондаренко