Судове рішення #7412573

Справа № 2а-6481/09/0308

             П  О  С  Т  А  Н  О  В  А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

17 грудня 2009 року     Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді  Бовчалюк З.А., розглянувши  в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про перерахування та виплату недоплаченої грошової допомоги на дитину,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась в суд з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про перерахування та виплату недоплаченої грошової допомоги на дитину.

Покликається на те, що є матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Здійснюючи догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має право на допомогу по догляду за дитиною в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6 років Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».

Однак в порушення  вищенаведених норм Закону відповідач на протязі 2008 року виплачував допомогу  в повному розмірі.

Вважаючи такі дії відповідача неправомірними  звернулась до суду з позовом, в якому  просить стягнути з департаменту соціальної політики Луцької міської ради недоплачену допомогу  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  в розмірі 5524, 90 гривень.

Позивач та представник відповідача подали клопотання про розгляд справи за їхньої відсутності. Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

В поданих суду письмових запереченнях відповідач просить відмовити в задоволенні позову,  вказує,    що позивачу у 2008 році  допомога по догляду за  дитиною до досягнення  нею трьох років виплачувалась  у розмірі  встановленому п. 25  Закону України “ Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Оскільки зміни до  вищезгаданих  Законів щодо виплати оспорюваної  допомоги не вносились, вважає, що така допомога позивачу проводилась в межах коштів, визначених бюджетом. Разом з тим, вважає, що позивачем пропущені строки звернення до суду з даним позовом, тому просить відмовити   у його задоволенні з врахуванням  положень ст. 100 КАС України.

Дослідивши та оцінивши  письмові докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги безпідставні  та не підлягають до  задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач є матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про народження.

Відповідно  до довідки Департаменту соціальної політики, позивач перебуває на обліку в департаменті соціальної політики як одержувач державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, розмір допомоги в 2008 році становив  130 гривень на місяць.

Згідно ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 року № 2811-ХІІ, п.3 розділу VІІІ «Прикінцеві положення» вказаного закону та ст. 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років встановленому Законом. Розмір державної допомоги сім»ям з дітьми, визначається Верховною Радою України в Законі України «Про державний бюджет» на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 50 відсоткам прожиткового мінімуму.

Розмір зазначеної допомоги було змінено Законом України  “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України. Зокрема,  частина перша статті 15 Закону України “Про державну допомогу  сім’ям з дітьми” викладена в новій редакції, відповідно до якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньо сукупним доходом сім’ї в розрахунку  на особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Одночасно відповідно до нової редакції пункту 3 розділу “Прикінцеві положення” згаданого Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2008 році надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячними  сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну  особу за попередні шість місяців.

Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року ( справа щодо предмета  та змісту закону про Державний бюджет України)  зміни внесені Законом України від 28.12.2007 року “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” до Закону України “ Про державну допомогу  сім’ям з дітьми”  не визнані неконституційними..

Враховуючи наведене, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення з  департаменту соціальної політики Луцької міської ради  недоплаченої допомоги  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 10, 11, 71, 102, 159, 163, 167 КАС України, на підставі ст. 3, ч. 2 ст. 19, ст.ст. 22, 46 Конституції України,  ст. 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Закону України від 28.12.2007 року “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”,  суд,

П О С Т А Н О В И В :

В  позові ОСОБА_1  до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про стягнення недоплаченої грошової допомоги на дитину – відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду  через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя

Луцького міськрайонного суду                         ОСОБА_3

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація