Справа № 2-3165/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2009 року м.Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Бовчалюк З.А.
при секретарі Захаровій Н.А.
з участю представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом державного комунального підприємства “Луцьктепло” до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за послуги по теплопостачанню,
В С Т А Н О В И В:
Державне комунальне підприємство “Луцьктепло” звернулось в суд з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за послуги по теплопостачанню.
Свій позов мотивує тим, що їх підприємство надає послуги по теплопостачанню квартири АДРЕСА_1, в якій, згідно довідки місцевого обчислювального центру зареєстровані відповідачі. Останні, в свою чергу, зобов’язання проводити оплату за надані послуги, не виконують, в результаті чого, станом на 01.01.2009 року у них перед ДКП “Луцьктепло” утворилась заборгованість в сумі 2543 грн. 53 коп., яку і просить стягнути. Крім того, на підставі ст. 625 ЦК України, в зв’язку з несвоєчасною оплатою відповідачу нараховано індекс інфляції в сумі 545 грн. 85 коп. та три проценти річних – 102 грн.
Враховуючи наведене, просить стягнути суму заборгованості за послуги по теплопостачанню з врахуванням індексу інфляції та трьох процентів річних в сумі 3191 грн. 38 коп. та відшкодувати судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав, наведених у заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав. Суду пояснив, що при проведення розрахунку позивачем не враховано вимоги закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме пільги надавались на 2-х членів сім’ї, при тих обставинах, що зареєстровано четверо чоловік. Покликався на неправомірність дій відповідача з приводу не нарахування пільги на його дружину, яка є громадянином ОСОБА_6 Федерації, вимагаючи переоформлення паспорта останньої. Разом з тим, вважає, що пільги мали нараховуватись на повнолітню доньку, яка була зареєстрована та проживала разом з ними.
Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з’явилися, хоча були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 зареєстровані та проживають в ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується довідкою місцевого обчислювального центру. (а.с. 5).
Позивач в квартиру відповідачів надає послуги по теплопостачанню, якими останній користується, що стверджується розрахунком нарахувань і оплати за послуги з теплопостачання ( а.с.4).
Статтею 68 ЖК України передбачено обов’язок наймача своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги, які, відповідно до вимог ст. 67 ЖК України, включають послуги по наданню теплової енергії.
Судом встановлено, що договір про надання послуг з теплопостачання з відповідачами не укладався, оскільки відповідачі, в порушення вимог ст..20,21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» не звертались до ДКП «Луцьктепло» про його укладення.
Як вбачається з розрахунку нарахувань і оплати за послуги з теплопостачання, у відповідачів перед ДКП “Луцьктепло” заборгованість по опаленню утворилась з травня 2007 року в сумі 609, 18 гривень, по оплаті послуг з підігріву води - з березня 2007 року в сумі 1357,98 гривень. (а.с.4).
Відповідно до ч.5 ст. 12 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них надається 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами ( газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання . Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв.м. опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні ( будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м. на сім’ю.
Згідно з статтею 70 Закону України « Про Державний бюджет на 2007 рік» до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
Статтею 66 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», в становлено, що до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
З врахуванням наведеного, нарахування оплати за послуги з теплопостачання на сім’ю ОСОБА_2 повинно було проводитись з врахуванням 75 відсотків пільг згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на трьох членів сім’ї.
Покликання представника позивача на ту обставину, що пільга на дружину ОСОБА_2 не нараховувалась в зв’язку з тим, що ОСОБА_3 по тимчасовій посвідці отриманій на постійне місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 не зареєстрована згідно даних Волинського обласного адресного бюро, не заслуговує на увагу, оскільки ОСОБА_3 постійно проживає за вказаною адресою як член сім’ї ОСОБА_2 та неодноразово зверталась про реєстрацію її як пільговика, однак без будь-яких законних на те підстав, у реєстрації їй було відмовлено, що стверджується відповідною перепискою між відповідачами та міським обчислювальним центром.
Таким чином, з врахуванням 75 відсотків пільг на трьох членів сім’ї, саме на ОСОБА_2 І,Й., ОСОБА_3, ОСОБА_5, заборгованість за адресою м.Луцьк, пр.відродження, 30. кв.99 по оплаті за опалення становить 609, 18 гривень, за підігрів води – 1357, 98 гривень, а всього 1967, 16 гривень. А тому, саме ця сума підлягає стягненню в користь позивача.
Як встановлено в судовому засіданні, між позивачем та відповідачем виникли правовідносини з приводу надання послуг та їх оплати, а тому суд приходить до висновку про безпідставність вимоги щодо стягнення нарахованих позивачем індексу інфляції та трьох процентів, які передбачені ст. 625 ЦК України, яка застосовується при грошових зобов’язаннях.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому, вимоги позивача про відшкодування відповідачами судових витрат, підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 526, 527, 541, 543 ЦК України, ст.ст. 64, 67, 68 ЖК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 солідарно в користь державного комунального підприємства «Луцьктепло» заборгованість за послуги по теплопостачанню в сумі 1967гривень 16 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 в користь державного комунального підприємства «Луцьктепло» судові витрати по справі, а саме 51 гривню судового збору та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 81 (вісімдесят одну) гривню, по 20 (двадцять ) гривень 25 копійок з кожного .
В решті позову відмовити
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Луцького міськрайонного суду ОСОБА_7