Справа 2 – 6964 2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
05 жовтня 2009 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Бондаренко О.В.,
при секретарі судового засідання: Слюсаренко С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду № 4 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дітей, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого мають дітей: сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 Діти знаходяться на утриманні та виховуються позивачкою одноособово. Батько дитини, відповідач - ОСОБА_2 ухиляється від утримання дітей, добровільно матеріальної допомоги не надає. Тому позивач просить в судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дітьми повноліття.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав і не заперечував проти стягнення з нього аліментів на користь позивачки на утримання дітей в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дітьми повноліття.
За ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Судом встановлено, що батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сторони по справі.
Діти знаходяться на повному утриманні матері, батько дітей, відповідач по справі добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд врахував, що позивачка утримує дітей одноособово, відповідач є працездатним, проти стягнення з нього аліментів на утримання дітей не заперечує.
Сторони звільнені від сплати держмита на підставі ст. 4 п. 18 Декрету КМ України «Про державне мито».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 80-82, 84, 85, 180-183 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 174, 209, 213-215, 224, 294, 296 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 12.08.2009 року до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 30 грн. за інфомаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
Звільнити сторони від сплати держмита.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня ухвалення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів.
Суддя: О.В.Бондаренко