Судове рішення #7409582

Справа 2- 6956   2009  р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

05 жовтня 2009 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:

 головуючого судді – Бондаренко О.В.,

при секретарі судового засідання  - Слюсаренко С.А,

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду № 4 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини до 23 років , -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що перебувала  з відповідачем у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу, у них народилась донька – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка з 01.09.2008 року навчається на денному  відділенні екологічного факультету Білоцерківського національного аграрного університету. Донька знаходиться на повному утриманні позивачки. Батько дитини, відповідач по справі, здорова працездатна людина,отримує стабільний дохід.   добровільно матеріальної допомоги на навчання доньки  не надає, тому позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки в розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку до досягнення дитиною 23 років.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала, пояснила, що відповідача сплачував до повноліття доньки аліменти в розмірі ј частини його заробітку, заборгованості не має, донька вже повнолітня навчається в університеті на першому курсі екологічного факультету, батько допомагає матеріально, але недостатньо.

Відповідач в  судовому засіданні позов визнав частково та пояснив, що він доньці допомагає матеріально, донька вчиться в університеті на платній основі, він сплатив за перший рік навчання, купував взуття та речі для доньки, позивач добровільно не бажає отримувати матеріальну допомогу, тому він не заперечує проти стягнення аліментів в розмірі ј части свого заробітку.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення частково з наступних підстав.

Згідно ст. 199 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину, якщо вона продовжує навчання і в зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги.

Судом встановлено, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сторони по справі.

ОСОБА_3 є студенткою першого курсу екологічного факультету Білоцерківського національного аграрного університету, навчається на денній формі навчання, потребує матеріальної допомоги, знаходиться на утриманні матері.

ОСОБА_2 військовослужбовець, відповідно до довідки медичної частини В/ч А 2167 має хронічні захворювання і потребує постійного нагляду та лікування, добровільно матеріальну допомогу на навчання  доньки надає, що підтверджується матеріалами справи.

Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд врахував, що ОСОБА_3 навчається на денній формі навчання, не працює, матеріальний стан позивача та відповідача, стан здоров’я відповідача та визнання ним позову в частині.

Сторони звільнені від сплати держмита на підставі ст. 4 п. 18 Декрету КМ України «Про державне мито».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 182, 191,198-200 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 174, 209, 213-215, 224, 294, 296 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_1, 09.07.1965 р.н, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі ј частини від усіх видів його доходу, починаючи з  07.08.2009 року до закінчення ОСОБА_3 навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Стягнути з ОСОБА_2 30 грн. за інфомаційно – технічне забезпечення розгляду справи.

Звільнити сторони  від сплати державного мита.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня ухвалення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів.

Суддя:                                     О.В.Бондаренко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація