АНДРУШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа 2-825/09 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2009 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого-судді : Карповця В.В.
при секретарі : Степанчук Т.В.
з участю : позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2 , представника Волосівської сільської ради
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Волосівської сільської ради про визнання права власності на спадковий будинок, -
встановив :
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що 03.05.2006 року помер її та відповідачки батько ОСОБА_3, який постійно проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті відкрилася спадщина на спадкове майно. Спадкоємцями першої черги є позивач та її рідна сестра – ОСОБА_2. Спору між сторонами не має. Частину спадщини у вигляді 28/500 частин жилого будинку та господарських споруд по вул. Коротка, 13 села Нова Тарасівка, Києво-Святошинського району. 16 серпня 2007 року позивачка отримала свідоцтв про право на спадщину в Державного нотаріуса Києво-Святошинської нотаріальної контори. Але частина спадщини в вигляді жилого будиночку розміром 8,61 м. на 6,09 метра з верандою площею 54,7 м.кв, кий знаходиться в с. Волосів по вул. Шкільна, 15, який було побудовано батьком позивачки для літнього проживання, позивачка не може узаконити. Причина такого полягає в тому, що побудувавши будинок, батько позивачки за свого життя не встиг оформити право власності на нього. Він не отримав свідоцтва про право на власність. На даний будинок є усі документи, які повинні передувати отриманню свідоцтва про право на власність. Це рішення Андрушівської районної ради від 25 січня 1993 року, проект забудови земельної ділянки, акт та схема виносу в натурі земельної ділянки площею 0,25 га., пояснювальна записка, будівельний паспорт та технічний паспорт. Ніхто не оспорює право на даний будинок, так, як він був побудований за власні кошти ОСОБА_3, і використовувався лише в літній період. Тому для реалізації своїх спадкових прав на майно, позивачка змушена звернутися до суд з даним позовом. Вартість будинку становить 5 тисяч гривень.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, обґрунтувавши його вищенаведеними обставинами, просила понесені нею витрати пов’язані з пред’явленням позову з відповідачів не стягувати.
Відповідачі в судовому засіданні позовні вимоги визнали в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечували.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд встановив: 03.05.2006 року помер батько позивачки - ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить : жилий будинок за №15 по вул. Шкільна с. Волосів Андрушівського району. Зазначені факти визнані відповідачем, встановлені в судовому засіданні, підтверджені дослідженими судом доказами та вважаються судом доведеними в порядку ч.1 ст. 61 ЦПК України.
Спірні правовідносини виникли з цивільних відносин та регулюються ст.ст. 328, 380, 1261 ЦК України.
Перевіривши вищенаведені докази в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню та визнає за позивачем право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_3.
Керуючись ст.ст. 328, 380, 381, 392, 1216, 1220, 1222, 1258, 1261, 1264, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 15, 60, 61, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок за №15 по вул. Шкільна с. Волосів Андрушівського району, як на спадщину ОСОБА_3, який помер 03 травня 2006 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Андрушівський районний суд на протязі десяти днів після його проголошення, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження або подачі апеляційної скарги без подачі заяви в той же термін, з направленням копії заяви або скарги до апеляційного суду.
С У Д Д Я :