Судове рішення #7406862

Справа 2- 6910   2009  р.

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

13 жовтня 2009 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:

 головуючого судді – Бондаренко О.В.,

при секретарі судового засідання  - Слюсаренко С.А,

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду № 4 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що перебувала  з відповідачем у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу, у них народився син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який з 01.09.2008 року навчається на денному  відділенні факультету економіки та підприємництва Національного авіаційного університету. Син  знаходиться на повному утриманні позивачки. Батько дитини, відповідач по справі, здорова працездатна людина,отримує стабільний дохід, добровільно матеріальної допомоги на навчання сина  не надає, тому позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина  в розмірі 800 грн. щомісячно до закінчення навчання.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала, пояснила, що відповідач сплачував до повноліття сина  аліменти в розмірі ј частини його заробітку, заборгованості не має, син  вже повнолітні, навчається в університеті на другому курсі факультету економіки та підприємництва , батько допомагає матеріально, але тих коштів не вистачає на навчання, харчування та проживання дитни.

Відповідач в  судове засідання не з’явився. про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, надав до суду заперечення на позов, згоден сплачувати аліменти  згідно діючого законодавства, відповідач причини неявки суду не повідомив, а тому суд вважає за можливе згідно ст.224-226 ЦПК України провести заочний розгляд даної справи.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення частково з наступних підстав.

Згідно ст. 199 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину, якщо вона продовжує навчання і в зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги.

Судом встановлено, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сторони по справі.

ОСОБА_3 є студентом другого курсу факультету економіки та підприємництва Національного авіаційного університету, навчається на денній формі навчання відповідно до договору з 01.09.2008 року по 30.06.2012 рік, потребує матеріальної допомоги, знаходиться на утриманні матері. Дані обставини підтверджуються показами позивача та матеріалами справи ( а.с.12,15,16,17,18,35 – 37).

Відповідач – ОСОБА_2, в запереченням посилається на те, що являється пенсіонером, має на утримання доньку, яка також навчається в університеті, надає матеріальну допомогу брату – інваліду та сестрі, але не надав до суду належних та допустимих доказів в підтвердження заперечень.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Обставини, визнані сторонами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню ( ст..61 ЦПК України).

Відповідно до ст..184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення суд за заявою платника або одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Суду не надано доказів в обгрунтування вимог про стягнення з відповідача аліментів в твердій грошовій сумі, відповідач та позивач зазначають , що мають стабільні доходи, а саме пенсію.

Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд врахував, що ОСОБА_3, навчається на денній формі навчання, не працює, матеріальний стан позивача та відповідача. а саме що вони являються пенсіонерами, отримують стабільний дохід, визнання відповідачем позову в частині, тому вважає можливим стягнути з відповідача на користь позивача на утримання сина – ОСОБА_3 аліменти в розмірі ј частини від усіх видав заробітку.

Позивач звільнена від сплати держмита на підставі ст. 4 п. 18 Декрету КМ України «Про державне мито».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 182, 191,198-200 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 174, 209, 213-215, 224, 294, 296 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3. Тернопільської області аліменти на утримання  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_3 тетяни Юріївни, 20.05.1967 р.н, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі ј частини від усіх видів його доходу, починаючи з  03.08.2009 року до закінчення ОСОБА_3 навчання, але не довше ніж до досягнення ним 23 років.

Стягнути з ОСОБА_4 30 грн. за інфомаційно – технічне забезпечення розгляду справи та 51 грн. державного мита на користь держави.

Звільнити позивача від сплати державного мита.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня ухвалення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд судового рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:                                     О.В.Бондаренко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація