Справа № 2-415/2009
РІШЕННЯ
іменем України
24 вересня 2009 року Глобинський районний суд
Полтавської області
в складі : головуючого судді Іващенка Ю.А. ,
при секретарі Марченко О.В. ,
з участю позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, мотивуючи тим, що 04.03.1995 року між нею та відповідачем було укладено шлюб, який зареєстровано Глобинським райвідділом реєстрації актів громадянського стану. Від зареєстрованого з відповідачем шлюбу мають неповнолітню дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Неповнолітня дитина знаходиться на її утриманні, відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини в добровільному порядку не надає. На думку позивачки подружнє життя з відповідачем не склалося внаслідок несумісності характерів, відсутності взаємоповаги, взаємодовіри, що породжує в сім»ї непорозуміння та конфлікти, які негативно впливають на їх взаємовідносини. Спільно сторони не проживають з вересня 1999 року. Позивачка вважає, що за таких обставин збереження сім»ї та примирення з відповідачем не можливе, а тому шлюб необхідно розірвати.
ОСОБА_1 прохала постановити рішення, яким шлюб укладений між нею та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрований Глобинським райвідділом реєстрації актів громадянського стану, актовий запис № 18 – розірвати. Стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах реєстрації актів громадянського стану покласти на відповідача.
Стягнути з відповідача витрати за надану адвокатську допомогу сплату державного мита та інформаційно технічного забезпечення в розмірі 293 грн.50 коп.,
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримувала, посилаючись на обставини викладені в ньому.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав, пояснення позивачки не заперечував, батьківство щодо дитини не оспорював. Вказав, що працює і на сплату аліментів в заявленому розмірі згоден.
Судом встановлено, що 04.03.1995 року між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Підварко), ІНФОРМАЦІЯ_4, було укладено шлюб, зареєстрований Глобинським райвідділом реєстрації актів громадянського стану, актовий запис №18, згідно свідоцтва про одруження серії І-КЕ № 263483, виданого 04 березня 1995 року (а. с. 7).
Одруження позивачки з відповідачем виявилося невдалим через втрату сторонами взаємоповаги та взаємних почуттів один до одного. Позивачка та відповідач на час розгляду справи спільного господарства не ведуть.
Суд вважає, що шлюб між позивачкою та відповідачем існує формально, фактично сім’я розпалася та відновити її неможливо, оскільки сторони поновлювати шлюбні відносини не бажають.
Згідно ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина народжена в шлюбі сторін. Дитина проживає разом з матір"ю, перебуває на її утриманні, угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто. Відповідач працює, його доходи дозволяють сплачувати аліменти в заявленому розмірі. Стягнення за виконавчими документами з нього не проводяться.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ч.3 ст.181 названого кодексу, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька і (або) у твердій грошовій сумі. Відповідно до ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються від дня пред"явлення позову.
На цій підставі суд вважає позовні вимоги правомірними, і відповідно до ст.ст. 180-183, 191 Сімейного Кодексу України, підлягаючими задоволенню. В межах суми платежу за один місяць стягнення аліментів допускається до негайного виконання.
Згідно вимог ст.ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача стягується судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 104, 105, 110, 112, 180-183, 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 30, 60, 81, 88, 212-215, 367 ЦПК України, суд, -,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 04.03.1995 року у Глобинському райвідділі реєстрації актів громадянського стану, актовий запис № 18, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Підварко) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути на користь держави: з ОСОБА_2 - держмито в сумі 17 грн., ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу, сплату державного мита та інформаційно технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 293 грн. 50 коп
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_6, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.05.2009 року і до досягнення дитиною повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь державного підприємства “Судовий інформаційний центр” витрати з інформаційно – технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Глобинського
районного суду ОСОБА_5