Справа № 2-400/2009
РІШЕННЯ
іменем України
18 серпня 2009 року Глобинський районний суд
Полтавської області
в складі : головуючого судді Іващенка Ю.А. ,
при секретарі Папенко Л.І. ,
з участю позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на утримання дружини,
ВСТАНОВИВ :
14.05.2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на утримання дружини, мотивуючи тим, що від зареєстрованого з відповідачем шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Фактично спільно не проживають з вересня 2007 року, в добровільному порядку з цього часу ОСОБА_2 допомоги на її утримання та на утримання неповнолітньої дитини не надає.
Позивач ОСОБА_3 прохала суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього ОСОБА_4 в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) відповідача до досягнення дитиною повноліття, а також на своє особисте утримання в розмірі 300 грн. щомісячно до 22.09.2010 року до досягнення неповнолітньою дитиною трирічного віку.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, прохала їх задовольнити, обґрунтовувала позов обставинами, викладеними в ньому, пояснила, що не має доказів отримання відповідачем будь – яких доходів.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав частково, прохав стягнути з нього на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі, передбаченому законодавством, а в задоволенні позову в частині стягнення аліментів на особисте утримання дружини прохав відмовити. Заперечення проти позову обґрунтовував тим, що має скрутне матеріальне становище, оскільки не працює, немає ніяких доходів, проживає з батьками, також має ще одну неповнолітню дитину ОСОБА_1.
Суд, з”ясувавши обставини справи, дослідивши докази, надані особами, які беруть участь у справі, вважає, що позовні вимоги в частині стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини підлягають задоволенню частково в розмірі ј частини заробітку (доходу ) відповідача, в задоволенні позовних вимог в частині стягнення аліментів на утримання дружини необхідно відмовити.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ст. ст. 60, 61 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може грунтуватися на припущеннях.
Судом встановлено та не оспорюється сторонами по справі, що неповнолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 є сином сторін по справі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 14.05.2009 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на утримання дружини.
Неповнолітня дитина ОСОБА_4 проживає разом з матір»ю позивачкою по справі ОСОБА_5 за адресою м. Глобине вул.. Пушкіна, 28. Полтавської області та знаходиться на її утриманні.
Сторони по справ спільно не проживають, ОСОБА_2 мешкає за адресою с. Яшники Лохвицького р – ну Полтавської області.
Угоди про добровільну сплату аліментів між позивачем та відповідачем не досягнуто.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини(аліменти) присуджуються у частці від доходу її батьків і (або) у твердій грошовій сумі. Згідно ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються від дня пред’явлення позову.
Позивачкою не доведено розмір отримуваних відповідачем доходів, який, з урахуванням матеріального стану відповідача, надавав би суду можливість стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі, визначеному позивачем, а саме 1/3 частини від заробітку (доходу) відповідача.
Тому, враховуючи обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, передбачені ст.. 182 СК України, відповідно до вимог ст.. 183 СК України, суд вважає за необхідне визначити розмір аліментів, що підлягають стягненню з відповідача, в розмірі ј частини його заробітку (доходу).
При цьому судом враховано, що позивач має право звернутися до суду з позовом щодо участі відповідача в додаткових витратах на дитину відповідно до вимог ст.. 185 СК України, а також про зміну розміру аліментів згідно ст. 192 СК України.
Позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дружини в розмірі по 300 грн. щомісячно до досягнення неповнолітньою дитиною 3-х річного віку не підлягають задоволенню, враховуючи наступне.
Згідно ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу до досягнення дитиною трьох років.
На підставі вищевикладеного, по справі не доведено, що відповідач ОСОБА_2 може надавати матеріальну допомогу на утримання позивачки ОСОБА_1 до досягнення неповнолітньою дитиною трьох років.
Так, відповідно до ст. 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 року прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення встановлений в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.
Згідно ст. 58 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить з 01 жовтня 2008 р. – 669 грн.
Особами , які беруть участь у справі не надано суду будь – яких доказів щодо отримуваних ОСОБА_2 доходів. А тому, з урахуванням обов»язку щодо сплати аліментів на утримання неповнолітньої дитини у визначеному судом розмірі, розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на час вирішення справи, а саме 669 грн., те, що відповідач матиме дохід менший, ніж цей розмір прожиткового мінімуму, ОСОБА_2 слід визнати таким, що не може надавати матеріальну допомогу на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку.
Таким чином, суд вважає, що позивачка не довела те, що відповідач може надавати матеріальну допомогу на її утримання, у зв»язку з чим в задоволенні позову в цій частині необхідно відмовити.
Питання про судові витрати має бути вирішене відповідно до вимог ст.. 88 ЦПК України, яка передбачає, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Керуючись ст. ст. 84, 180-182, 191 СК України, ст. 58 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” від 28.12.2007 року, ст. 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 року ст. ст.10, 11, 60, 61, 213-215, 367 ЦПК України,
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 в частині стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця і мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, не працюючого, на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини : ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 14.05.2009 року і до досягнення дитиною повноліття.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає до негайного виконання.
В задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_2 в частині стягнення аліментів на утримання дружини – відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь державного підприємства “Судовий інформаційний центр” витрати з інформаційно – технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 07 грн. 50 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Глобинського
районного суду ОСОБА_6
- Номер: 6/345/120/2019
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-400/2009
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Іващенко Юрій Анатолійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.08.2019
- Дата етапу: 08.08.2019