Судове рішення #7404274

Справа № 2-359/09

                         

                    Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я      

        І  М Е  Н  Е  М              У  К  Р  А  Ї  Н  И

18 листопада 2009 року

Лановецький районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді                                 Сарновського В.Я.,
при секретарі                                     Яблонській М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ланівці  справу за позовом

Відкритого акціонерного товариства “Всеукраїнський акціонерний банк”  до ОСОБА_1 та ОСОБА_2   про стягнення боргу

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

8 жовтня 2009 року представник позивача звернувся  до  суду з позовом про стягнення з відповідачів  боргу за кредитним договором в сумі 12556,96 гривень, з них 10132,16 гривень заборгованості по кредиту, 2424,80 – по відсотках.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав і пояснив, що ОСОБА_1 у 2007 році  уклала з Відкритим акціонерним товариством “Всеукраїнський акціонерний банк” (далі - банк)   кредитний  договір за яким отримала кредит в сумі 14300 гривень, які мала повертати щомісячними платежами згідно графіку до 6 серпня 2010 року. Для забезпечення кредитного договору між банком та ОСОБА_2 було укладено договір поруки, де вона виступила поручителем ОСОБА_1, яка з моменту отримання кредиту  погасила лише 4167,84 гривень і незважаючи на неодноразові претензії банку та усні повідомлення має заборгованість по кредиту і відсотках.

Відповідачі в судове засідання не з’явилися, хоча належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи, і від них не надходило повідомлень про причини неявки.

Представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи, суд з'ясував наступні обставини.

7 серпня 2007 року між банком та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 057/07 (далі – кредитний договір), за яким ОСОБА_1 отримала грошові кошти для споживчих потреб в сумі 14300 гривень під 24 відсотки річних зі строком остаточного повернення не пізніше 6 серпня 2010. Згідно п. 1.6. договору відповідач зобов’язалась здійснювати погашення кредиту згідно графіку рівними частинами в сумі 561 гривня та сплачувати відсотки за користування кредитом щомісяця до 7 числа. Згідно п. 4.2. договору за порушення взятих на себе зобов’язань по своєчасному поверненню основної суми кредиту та сплати процентів за користування кредитом відповідач зобов’язалась сплатити на користь банку пеню в розмірі подвійної ставки Національного банку України, яка діяла у період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.

Для забезпечення цього кредитного договору 7 серпня 2007 року між банком та ОСОБА_2 було укладено також договір поруки, за яким ОСОБА_2 зобов’язалась солідарно з   ОСОБА_1 відповідати по її зобов’язаннях перед банком, в тому числі  погасити заборгованість по кредиту, процентах, штрафах, пені, комісіях, збитках  та інших витрат по кредитному договору.

Надання кредиту ОСОБА_1 було здійснено в безготівковій формі шляхом зарахування суми кредиту на її поточний рахунок, з подальшим перерахуванням на картковий рахунок  №030000175996, яка 7 серпня 2007 року отримана позичальником.

Станом на 8 жовтня 2009 року заборгованість відповідача за кредитом становить 10132,16  гривень та за відсотками 1096,53 гривні, а також пеня за прострочення сплати боргу та відсотків – 971,32 гривні, що підтверджується розрахунком заборгованості за кредитним договором №174.

Згідно ч.2 ст. 1054 ЦК України до  відносин   за   кредитним   договором   застосовуються положення  параграфа  1  глави 71 цього Кодексу,  якщо інше не встановлено параграфом 2 цієї глави і не випливає із суті кредитного договору.

Відповідно до статті 1049 ЦК України позичальник  зобов'язаний  повернути  позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі  або  речі,  визначені  родовими ознаками,  у  такій  самій кількості,  такого самого роду та такої самої якості,  що були передані йому позикодавцем) у  строк  та  в порядку, що встановлені договором.

Згідно ст. 1048 ЦК України позикодавець  має  право  на  одержання  від  позичальника процентів від суми позики,  якщо інше не встановлено договором або законом.  Розмір  і  порядок  одержання  процентів  встановлюються договором..

Згідно ст. 1052 ЦК України у разі невиконання позичальником обов'язків,  встановлених договором позики,  щодо забезпечення повернення позики,  а також у разі втрати забезпечення  виконання  зобов'язання  або  погіршення його   умов   за   обставин,   за   які   позикодавець   не   несе відповідальності, позикодавець має право вимагати від позичальника дострокового повернення позики та сплати процентів,  належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу,  якщо інше не встановлено договором.

За змістом статей 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Виходячи з наведеного суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 не виконала свої обов’язки за кредитним договором, а тому  є законні підстави для задоволення позову і стягнення з відповідачів солідарно суми неповернутого кредиту та  відсотків за користування ним, а також судових витрат по справі.

Керуючись  ст. ст. 554, 1048, 1049, 1052, 1054  ЦК України,  ст. ст. 213, 214 ЦПК України, суд

В  И  Р  І  Ш  И  В  :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, жительки с. Борщівка Лановецького району Тернопільської області, та ОСОБА_2,   жительки с. Борщівка Лановецького району Тернопільської області,     в користь Відкритого акціонерного товариства “Всеукраїнський акціонерний банк”    (к/р 32003176201 в управлінні НБУ по Києву і Київській області, код ЄДРПОУ 19017842  МФО 321024)   12802  (дванадцять тисяч вісімсот дві) гривні 53 коп., в тому числі   10132,16 грн. заборгованості по кредиту, 2424,80 грн. заборгованості по відсотках і 245,57 гривень сплачених банком судових витрат.

Заочне рішення може бути переглянуте Лановецьким районним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Відповідачем заочне рішення може бути оскаржене в такому ж порядку в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення  без задоволення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строків подання заяви  про апеляційне оскарження та заяви про його перегляд, якщо заяву про апеляційне оскарження або заяву про його перегляд не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була  подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У  разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя (підпис)

Голова суду                                                                     ОСОБА_3

Секретар суду                                                                   ОСОБА_4

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація