Судове рішення #7403153

Справа № 2-4302 2008 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2008 року     Подільський районний суд м. Києва

в складі:

головуючого - судді Декаленко B.C.

при секретарі - Хіміч А.В.

представника позивача -  ОСОБА_1

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/3 частину спадкового майна, суд , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, , мотивуючи свої вимоги тим , що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його рідна сестра ОСОБА_4, якій належить на праві спільної сумісної власності 1/3 частина загальної двокімнатної квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, приватизована 31 грудня 1993 року; відновна вартість на момент приватизації 22340 крб. Свідоцтво про право власності на житло видано згідно розпорядження Відділом приватизації житла Подільської районної державної адміністрації в м. Києві 31 грудня 1993 року №3645.Власником особового рахунку зазначеної квартири є відповідач ОСОБА_3 , а співвласниками цієї квартири та членами сім'ї були його жінка ОСОБА_5 і її сестра ОСОБА_4 в рівних долях. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_5 померла, спадкоємцем 1/3 частини квартири залишився її чоловік, відповідач ОСОБА_3 а спадкоємцем 1/3 частини квартири яка належить ОСОБА_4 на підставі ст. 1262 ЦК України є він , рідний брат померлої. Сестра ОСОБА_4 була членом сім'ї ОСОБА_5, вони разом одержували зазначену вище квартиру АДРЕСА_1, заселились до неї і були всі троє зареєстровані з 16.06.1992 року . Після смерті його рідних сестер ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ,чоловік ОСОБА_5 - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, запросив його до себе і вони домовились доживати свого віку до смерті разом. Похоронами сестри займались разом з відповідачем у вересні 2005 році і після її смерті, з зазначеного періоду часу залишився проживати з ним у даній квартирі, а 24 січня 2006 року за заявою ОСОБА_3 був зареєстрований в квартирі. До нотаріальної контори з заявою про видачу Свідоцтва про право на спадщину на частку, яка належить рідній сестрі ОСОБА_4 не звертався . Відповідач та він вже старі за віком і дуже хворіють, фактично без допомоги сторонньої людини жити уже не можуть, тому звернулися до їх рідного племінника ОСОБА_1 та його жінки ОСОБА_7 за допомогою і останні на протязі останніх 2 роки здійснюють догляд за ними ,дружина племінника ОСОБА_7 проживає у них, доглядає їх та помешкання, веде господарство, після їх смерті бажають передачі житла саме їм. Для належного оформлення права власності після смерті сестри , вимушений звертатись до суду з вказаним позовом , оскільки інших спадкоємців не має , є спадкоємцем другої черги , просить суд визнати за ним право власності на спадкове майно у вигляді 1/3 частини житлового приміщення - квартири АДРЕСА_1 ,після смерті спадкодавця -рідної сестри ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав за обставин викладених вище, обґрунтувавши пояснення , просить вимоги задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з"явився, однак направив на адресу суду нотаріально посвідчену заяву з проханням слухати справу у його відсутність, та посиланням на те, що він позов визнає і просить задовольнити вимоги позивача.

Суд вважає можливим слухати справу у відсутності відповідача , відповідно до вимог ст.. 169 ЦПК України.

Представник 3-ї особи в судове засідання не з"явився , про час слухання справи повідомлений належним чином , згідно наданої суду заяви просить слухати справу у відсутності представника, вирішити спір відповідно до вимог чинного законодавства.

Суд вважає можливим слухати справу у відсутності представника 3-ї особи , відповідно до вимог ст.. 169 ЦПК України.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню ,виходячи з наступних підстав.

Як встановлено судом, ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла рідна сестра позивача -ОСОБА_4 , про що свідчить свідоцтво про смерть, актовий запис № 7416, зареєстрований Відділом реєстрації смерті у м. Києві та виданий Державним органом 30 вересня 2005 року (а.с.10 ).

Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається з 1/3 частини квартири АДРЕСА_1.

З наданого суду свідоцтва про право власності на житло відділу приватизації Подільської райдержадміністрації у м. Києві від 31.12.1993 року ( а.с.11) вбачається , що квартира № 13 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3 та членам його сім'ї -ОСОБА_5 та ОСОБА_4 в рівних долях .

Зазначені обставини підтверджуються і довідкою Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна від 22.10.2008 року за№1373476 (ах. 14).

З наданого суду паспорта позивача ОСОБА_2 ( а.с. 15 ) вбачається , що останній зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 з 24.01.2006 року , що підтверджує пояснення представника позивача в суді.

Згідно довідки ЖЕК -703 Подільського району м. Києва від 15.08.2008 року за № 1282( а.с.25) зазначається , що ОСОБА_4 дійсно мешкала за адресою АДРЕСА_1 з 16.06.1992 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Відповідно наданої суду довідки Щербаніваської сільської ради Обухівського району Київської області від 14.10.2005 року за № 123 ( а.с. 24 ) вбачається , що остання видала довідку в тім , що ОСОБА_5 ,ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження та ОСОБА_4 ,ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження дійсно є його рідні сестри.

Відповідно до ст.. 1262 ЦК України - у другу чергу право спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька так і з боку матері.

Судом встановлено , що з моменту відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця, спірне спадкове майно прийняв позивач, оскільки він фактично вступив в управління та володіння спадковим майном.

Оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивач прийняв спадкове майно з моменту відкриття спадщини, управляє та володіє цим майном, є спадкоємцем другої черги , зареєстрований зі згоди відповідача в квартирі , проживають разом з відповідачем на протязі більше 2 років, ведуть спільно господарство , враховуючи стан їх здоров'я , суд вважає, що його позовні вимоги в частині визнання права власності на спадкове майно підлягають задоволенню , знайшли своє доведення в судовому засіданні і грунтуються на чинному законодавстві.

На підставі викладеного, ст.1262 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60,88 ,209 ,213-215 , 218 , 223 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/3 частину спадкового майна -квартири АДРЕСА_1 , після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація