РІШЕННЯ
(ЗАОЧНЕ)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-1235/09 2009 рік
10 березня 2009 року Подільський районний суд м. Києва
в складі:
головуючого - судді Декаленко B.C.
при секретарі - Хіміч А.В.
з участю представника позивачки - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом
ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу.
Сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі з 1989 року. Шлюб зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Подільського району м. Києва, 21 жовтня 1989 року, актовий запис № 479.
Від шлюбу сторони дітей не мають.
В судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги, мотивуючи тим, що спільне життя у позивачки з відповідачем не склалося, починаючи з березня 1990 року шлюбно-сімейні відносини були фактично припиненні. Відповідач перестав матеріально підтримувати сім'ю, давати кошти для ведення домашнього господарства. Відповідачем було фактично створено нову сім'ю. Спору по розділу майна, що є спільною сумісною власністю подружжя не має, збереження сім'ї та відновлення стосунків між сторонами в подальшому вважає неможливим, просить позов задовольнити, судові витрати покласти на позивачку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи повідомлений вчасно та належним чином, через повідомлення в пресі, причини неявки суду не відомі.
Суд вважає можливим слухати справу у відсутності відповідача, на підставі ст. 169 ЦПК України .
Зі згоди представника позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи у відповідності до вимог ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов доведений та підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Так відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Як встановлено в судовому засіданні, сторони припинили сімейно - шлюбні відносини, ведення господарства та бюджету, проживають окремо. Сторони не приймають мір до відновлення нормальних стосунків і суд вважає неможливим в подальшому зберегти їх сім'ю, шлюб сторін тривалий час носить формальній характер.
Крім того, вирішуючи питання пов'язані з судовими витратами та витратами при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу, суд враховує думку представника позивачки про покладення даних витрат на позивачку.
На підставі викладеного, ст.ст. 109-112 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11. 88, 208, 209, 213-215, 218, 221, 223, 224 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Шлюб, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Подільського району м.Києва 21 жовтня 1989 року, актовий запис № 479 між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 на користь держави, державне мито в розмірі - 25 (двадцять п'ять) гривень 50 копійок, ОСОБА_3 від судових витрат - звільнити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.