Судове рішення #7400374

Справа №2-814/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2008 року     Подільський районний суд м. Києва
в складі:

головуючого-судді -     Неганової Н.В.

при секретарі -     Федоренко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4 до ОСОБА_4, третя особа - ОСОБА_5 про виселення за неможливістю спільного проживання,

встановив:

Позивачі звернулися до суду з вищевказаним позовом, посилаючись на те, що рішенням виконкому Ленінградської районної ради народних депутатів № 1264 від 27 листопада 1978 року ОСОБА_6 на сім'ю із чотирьох осіб була надана окрема квартира АДРЕСА_1 загальною площею 68,3 кв. м. Після смерті в 2000 році ОСОБА_6 особистий рахунок був переведений на ОСОБА_1 В 1990 році ОСОБА_3 вступив в шлюб з відповідачкою, яка після реєстрації шлюбу поселилась в спірну квартиру і була зареєстрована в ній. Після розірвання шлюбу в 2005 році відповідачка часто і безпричинно вчиняє в квартирі сварки, в процесі яких ображає брутальною лайкою мешканців квартири, застосовує фізичну силу. Особливо виникають конфлікти між ОСОБА_1 та відповідачкою, при зустрічі відповідачка починає штовхатися, ображає, кидає ножі. Неодноразово ОСОБА_1 спричинялись відповідачкою тілесні ушкодження, після яких вона змушена була звертатись до лікаря. 23.10.2007 року відповідачкою було безпідставно кинуто в сторону ОСОБА_1 чайник з кип'ятком, в результаті чого відповідачка завдала їй легкі тілесні ушкодження. ОСОБА_1 неодноразово зверталась до дільничного інспектора міліції з приводу поведінки відповідачки, і ОСОБА_4 було офіційно попереджено про неприпустимість вчинення в сфері побуту правопорушень та насильства в сім'ї. Однак відповідачка систематично порушує правила співжиття і створює умови неможливі для сумісного проживання в квартирі іншим ч.1енам сім'ї. Позивачі просять виселити ОСОБА_4 з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

В судовому засіданні позивачі позов підтримали за тих же підстав, просили його задовольнити.

Відповідачка в судовому засіданні позов не визнала, просила в задоволенні позову відмовити.

Суд, вислухавши сторони, свідків, вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити за таких підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані та проживають шість осіб - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується довідкою по формі № З ЖЕК № 708 КП «Поділ-Житло» від 14.11.2007 року за №1820 (а. с. 5).

В 2004 році ОСОБА_4 і ОСОБА_3 розлучилися, однак відповідачка залишилась проживати в спірній квартирі в одній кімнаті разом з бувшим чоловіком та повнолітнім сином ОСОБА_5

Під час користування спірним жилим приміщенням між сторонами виникають конфлікти.

Позивачі в судовому засіданні стверджували, що ініціатором конфліктів є відповідачка, яка створює умови, за яких неможливе спільне проживання.

Відповідачка, заперечуючи проти доводів позивачів, навпаки заявляє, що конфлікти створюються позивачами, які чіпляються до неї, в зв»язку з чим неодноразово в квартиру викликалась міліція.

З листа Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 29.12.2005 року за №55/П-3413 вбачається, що громадянку ОСОБА_4 усно офіційно попереджено про неприпустимість вчинення в сфері побуту правопорушень, насильства в сім'ї та самоуправства (а. с. 12).

Відповідно до ст. 116 ЖК України якщо наймач, ч.1ени його сім»ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявилися безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9 пояснили, що в квартирі сторін часто відбуваються сварки, чути крики, викликається міліція, але з яких причин і за чиєю ініціативою відбуваються сварки їм невідомо, оскільки вони особисто присутніми не були під час сварок.

На підтвердження своїх позовних вимог позивачі надали висновок спеціаліста у галузі судово-медичної експертизи Київського міського бюро судово-медичної експертизи № 8981 від 23.10.2007 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 було нанесено легкі тілесні ушкодження, які могли з'явитись в результаті взаємодії з високотемпературним фактором ( гаряча вода). (а.с. 13).

З постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 29.10.2007 року вбачається, що 23.10.2007 року приблизно о 06 годині 45 хвилин за адресою - АДРЕСА_1, гр-ка ОСОБА_4 під час конфлікту облила гарячою водою ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_5, чим спричинила їм фізичну біль. В порушенні кримінальної справи відмовлено за відсутністю ознак злочину, передбаченого ст. 296 КК України (а. с. 14).

В судовому засіданні позивачі не надали суду доказів систематичного порушення відповідачкою правил співжиття, вчинення відповідачкою умисних дій, пов»язаних з невиконанням загальноприйнятих норм спільного проживання людей в квартирі та будинку, систематичного руйнування чи псування жилого приміщення, а також неодноразового застосування щодо неї заходів запобігання чи громадського впливу.

Враховуючи наведене вище, суд вважає, що в судовому засіданні позов не доведений, а тому не підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, ст. 116 ЖК України, керуючись ст. ст. 10, 213, 214, 215, 218 ЦПК України,

суд

рішив :

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в задоволенні позову до ОСОБА_4, третя особа -ОСОБА_5 про виселення за неможливістю спільного проживання відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва. Про апеляційне оскарження рішення суду заяву може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація