ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-4649/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Матковської З.М.
при секретарі судового засідання Подібка М.З.
з участю представника позивача Слоновського Р.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області до АТ ТОВ «Ім. Т.Шевченка» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних втрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 8912,13 грн.
в с т а н о в и в :
Управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області, звернулося до суду із позовом до АТ ТОВ «Ім. Т.Шевченка» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних втрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 8912,13 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відшкодуванню Пенсійному фонду України підлягають витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах покривається підприємствами на яких було набуто пільговий стаж. 12.02.2009 року та 10.04.2009 року відповідачу надіслано Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за січень-грудень 2009 року. АТ ТОВ «Ім. Т.Шевченка» обов’язана за січень-червень 2009 року відшкодувати до Пенсійного фонду України витрати з виплат та доставки пенсій у розмірі 8912,13 грн. Станом на день подання заяви відповідач не відшкодував згадані вище витрати.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, зсилаючись на обставини зазначені в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про день час та місце розгляду справи. Заяв про відкладення розгляду справи чи розгляду справи за його відсутності на адресу суду не представляв, у зв'язку із чим суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши доводи позивача, з’ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Відповідач, АТ ТОВ «Ім. Т.Шевченка» , зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку при наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відшкодування Пенсійному фонду України підлягають витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 закону України «Про пенсійне забезпечення», незалежно від їх часу призначення, до досягнення працівниками пенсійного віку встановлено, статтею 26 Закону, а саме: для чоловіків – 60 років, для жінок – 55 років.
Витрати на доставку та виплату пільгових пенсій покриваються підприємствами, на яких було набуто пільговий стаж.
Позивачем надіслано відповідачу Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій №1549/04-36/2 від 12.02.2009 року за січень – грудень 2009 року та Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій № 3516/04-36/2 від 09.04.2009 року за квітень грудень 2009 року.
Відповідно до Розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по АТ ТзОВ ім. Шевченка за період з 01.01.2009 р. по 25.06.2009 року сума боргу становить 8912,13 грн.
Відповідачем борг не сплачено.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з агроторгового товариства з обмеженою відповідальністю ім. Т. Шевченка заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 8912 (вісім тисяч дев’ятсот дванадцять) грн. 13 коп. на користь управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 20.10.2009 року.
Суддя Матковська З.М.
Постанова надрукована у одному примірнику та є оригіналом.