Судове рішення #73994270

   Справа №  1718/2-261/11

2011 р.

У Х В А Л А

                                        

10 січня 2011 року Сарненський районний суд Рівненської області

одноособово суддя     Березень Ю.В.

при секретарі   Кудіній А.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни справу за позовом   Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк"  до  ОСОБА_1  про стягнення заборгованості за кредитним договором, -


В С Т А Н О В И В :


 Публічне акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" звернулось з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 18192 грн. 77 коп. заборгованості, посилаючись на обставини укладення між сторонами 17 вересня 2008 року кредитного договору.  

Позивачем до суду подана заява про забезпечення позову в порядку ст. 151 ЦПК України. Просив накласти арешт на грошові кошти відповідачки, її рухоме та нерухоме майно, обмежити відповідачку у праві виїзду за межі України до виконання своїх зобов’язань, заборонити ВГІРФО  Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області видавати паспорт та проїзний документ, Адміністрації Державної прикордонної служби України вжити заходів щодо тимчасового затримання та вилучення наявних у відповідачки паспортів та проїзних документів.

Згідно ст. 151 ЦПК України суд може забезпечити позов на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

У поданій заяві не зазначені родові ознаки нерухомого та рухомого майна, місця знаходження грошових коштів, на які просить накласти арешт, підстави належності такого майна відповідачці а тому суд не знаходить підстав для її задоволення в цій частині.

У відповідності до вимог ст. 6 Закону України  від 21.01.1994 № 3857-XII "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", на яку посилається у заяві позивач, громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках коли щодо нього подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі. При цьому паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами, та консульською службою України. Порядок такої процедури визначений Постановою КМ України від 31.03.1995 № 231 "Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення".

Зазначеними нормативними документами не передбачено можливості встановлення судом тимчасової заборони видавати паспорт громадянина, внесення до нього відміток чи обмеження права особи у виїзді за межі України - лише тимчасового затримання або вилучення паспорта, проте даних про наявність у відповідачки паспорта громадянина України для виїзду за кордон матеріали справи не містять.

Враховуючи те, що у відповідності до ст. 4 ЦПК України суд при здійсненні правосуддя захищає права, свободи та інтереси фізичних та юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України, у  задоволенні клопотання, яке не ґрунтується на вимогах закону, слід відмовити як у заявленому без достатніх підстав.  

На підставі викладеного, керуючись ч. 5 ст. 153 ЦПК України, суд  

          

                                                      У Х В А Л И В :


 Відмовити у заяві Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" про забезпечення його позову до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором шляхом накладення арешту на все майно та грошові кошти відповідача, встановлення тимчасової заборони видавати паспорт, обмеження права виїзду за кордон відповідача, тимчасового затримання та вилучення паспорта.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя:




                    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація