Судове рішення #7391588

                            Справа № 2-1559/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

09  червня 2009 року                                               м. Запоріжжя

    Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі:

            головуючого -  судді                             Федченко І.М.

            при секретарі                 Павленко Г.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,

                     

 В С Т А Н О В И В:

      ОСОБА_1   звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, у своїй позовній заяві позивачка зазначила , що 27.09.2003р. між позивачкою та відповідачем був зареєстрований шлюб Запорізьким міським відділом реєстрації актів громадянського стану  Запорізького обласного управління юстиції , актовий запис № 1350. Від шлюбу є дочка ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні. Спільне життя з відповідачем не склалося. Шлюбні відносини між позивачкою та відповідачем фактично припинилися з листопаду 2008 року. Ведення між позивачкою та відповідачем спільного господарства та сумісне проживання припинено.

             Майнового спору немає.

            Дитина після розірвання шлюбу буде проживати з позивачкою. Матеріальну допомогу на утримання дитини відповідач надає не регулярно та в недостатньому обсязі. Позивачка знаходиться у декретній відпустці по досягненню дитиною трирічного віку, через це не має заробітку і потребує матеріальної допомоги.

   Позивачка просить розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2 зареєстрований Запорізьким міським відділом реєстрації актів громадянського стану Запорізького обласного управління юстиції, стягнути з відповідача ОСОБА_2 на свою користь аліменти у вигляді ј частки усіх видів заробітку, але не менше 30% мінімального прожиткового мінімуму, на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею повноліття. Стягнути з відповідача на  свою користь аліменти у вигляді 1/5 частки всіх видів доходів на своє утримання до досягнення дитиною трирічного віку .

Позивачка у судовому засіданні вимоги позову підтримала у повному обсязі.

Відповідач  у судовому засіданні проти позовних вимог не заперечував.

                       Суд перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

    Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

             З 27.09.2003р. між позивачкою та відповідачем був зареєстрований шлюб Запорізьким міським відділом реєстрації актів громадянського стану  Запорізького обласного управління юстиції , актовий запис № 1350. Від шлюбу позивачка та відповідач мають дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні. Спільне життя з відповідачем не склалося. Шлюбні відносини між позивачкою та відповідачем фактично припинилися з листопаду 2008 року. Ведення між позивачкою та відповідачем спільного господарства та сумісне проживання припинено. Матеріальну допомогу на утримання дитини відповідач надає не регулярно та в недостатньому обсязі. Позивачка знаходиться у декретній відпустці по досягненню дитиною трирічного віку, через це не має заробітку і потребує матеріальної допомоги.

         Відповідно до ст. 112 СК України шлюб підлягає  розірванню, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу  неможливе.        

          Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька, або у твердій грошовій сумі.

Таким чином      суд вважає за необхідне шлюб між позивачкою ОСОБА_5 та відповідачем ОСОБА_2 зареєстрований Запорізьким міським відділом реєстрації актів громадянського стану Запорізького обласного управління юстиції розірвати, стягнути з відповідача ОСОБА_2 на  користь позивачки аліменти у вигляді ј частки усіх видів заробітку, але не менше 30% мінімального прожиткового мінімуму на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею повноліття. Стягнути з відповідача на  користь позивачки аліменти у вигляді 1/5 частки всіх видів доходів на своє утримання до досягнення дитиною трирічного віку .

            У відповідності до ст.88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави  судовий збір в розмірі 51 грн.

      Керуючись ст. ст. 10,11,209, 212-215, ЦПК України, ст.ст.104,105,110,112,179,180,181,182 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

          Шлюб між ОСОБА_1 та  ОСОБА_2  зареєстрований 27.09.2003 р. у  Запорізькому міському відділі реєстрації актів громадянського стану  Запорізького обласного управління юстиції , актовий запис № 1350 - розірвати.

    При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу, в органах РАГС стягнути з ОСОБА_2 17 грн. держмита на користь держави, ОСОБА_1  від сплати держмита звільнити.

            Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3,  аліменти у розмірі ј частки всіх видів доходів, але не менше 30% мінімального прожиткового мінімуму, на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1,  починаючи з 26.03.2009 року і до повноліття.

             Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3,  аліменти у розмірі 1/5 частки всіх видів доходів на утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, до досягнення трирічного віку дочкою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з  26.03.2009 року  до 19.09.2009 року.

             Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, 51 грн. держмита  та витрати пов’язані з інформаційно-технічним забезпеченням у розмірі 30 грн. на користь держави.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Суддя:                                                                                                        І.М. Федченко

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація