Судове рішення #73894665



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________________________

Справа № 22-ц-8372/11                Головуючий суддя І інстанції Бутенко

Провадження №         Суддя доповідач Кукліна Н.О.

Категорія:


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2011 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

Головуючого Кукліної Н.О.

Суддів        Черкасова В.В. Шевченко Н.Ф.

Розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ізюмської районної державної адміністрації Харківської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити нарахування та виплатити недоотримані суми щорічної допомоги на оздоровлення та грошової допомоги до 5 травня по апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Ізюмської районної державної адміністрації Харківської області на рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 21 серпня 2010 року

В СТАНОВИЛА:

У квітні 2010 року позивач звернувся до суду з даним позовом . В обгрунтування вимог зазначав, що він має статус громадянина, постраждалого від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії, інваліда 2 групи, і на підставі ч.4 ст.. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат за 2007 - 2009 р.р. . У нарахуванні та виплаті щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат за ці роки йому відмовлено. Просить зобов’язати доплати належні йому суми щорічної допомоги на оздоровлення. Також просив здійснити доплату разової допомоги в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком до 5 травня ., на які він має право на підставі ч.5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідач проти позову заперечував.

Рішенням Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 21 серпня 2010 року позов ОСОБА_1 задоволено частково . Визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення щодо відмови у виплаті допомоги на оздоровлення та зобов’язано здійснити позивачеві перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення за 2007, 2009 р.р. відповідно до ч.4 ст.. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи із п’яти мінімальних заробітних та здійснити виплату недоплачених сум , га щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2009 рік в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком до 5 травня на підставі ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» .В задоволенні позову в іншій частині відмовлено.

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позову про зобов’язання нарахувати та виплати щорічну допомогу на оздоровлення позивачеві за 2007.2009 р.р. виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, бо позивачеві здійснено виплати в межах бюджетних асигнувань в розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України . У збільшеній сумі підстав для виплати позивачеві щорічної допомоги на оздоровлення немає, бо відсутнє бюджетне фінансуванні на таку суму. Також не було підстав застосовувати положення ст.. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» при зобов’язанні здійснити брехунок грошової допомоги до 5 травня.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача. обговоривши наведені в скарзі доводи , перевіривши матеріали справи знаходить апеляційну скаргу не підлягаючою задоволенню виходячи з наступного.

Справа судом першої інстанції розглянута в порядку цивільного судочинства , визначеного як вид судочинства на час її вирішення чинним законодавством для справ даної категорії.

Матеріали справи свідчать, не заперечується сторонами, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і йому встановлено 2 групу інвалідності.

Згідно ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена виплата щорічної допомоги на оздоровлення особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи , в тому числі в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат інвалідам 2 групи.

Позивачеві виплачено компенсацію на оздоровлення у грудні на 2007 рік та в лютому на 2009 рок в розмірі 120 грн., встановлених постановою Кабінету Міністрів України у зменшеному розмірі, чим визначено Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За вимогами ст. 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Кабінет Міністрів України уповноважений на здійснення заходів по підвищенню відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати конкретних розмірів всіх доплат, пенсій і компенсацій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, а не на зменшення встановлених цим законом конкретних розмірів доплат, пенсій і компенсацій, зокрема і розміру допомоги на оздоровлення.

Висновок суду першої інстанції про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок розміру допомоги на оздоровлення на 2007. 2009 р.р. та виплати позивачеві недоплачену суму цієї допомоги у розмірах . визначених законом . а не у зменшеному розмірі . встановленому постановою Кабінету Міністрів України, доводами апеляційної скарги не спростовується .

Інші доводи апеляційної скарги також висновків суду не спростовують і не дають підстав вважати, що судом першої інстанції порушені норми матеріального чи процесуального права які призвели, або могли призвести до неправильного вирішення спору.

Керуючись ст. ст. 183 -2 4.8-10, 195, 197, 198, 200, 206,211КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ізюмської районної державної адміністрації Харківської області відхилити.

Рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 21 серпня 2010 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та протягом двадцяти днів після набрання законної сили може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий        

Судді




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація