Судове рішення #7388204

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

18 січня 2010 року     м. Вінниця

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

головуючого: Медяного В.М.,

суддів: Матківської М.В., Сопруна В.В.,

при секретарі: Сніжко О.А.,

за участю сторін у справі:

заявника ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2,

представника Відділу державної виконавчої служби Калинівського районного управління юстиції Корольчука О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2  на ухвалу Калинівського районного суду Вінницької області від 10 грудня 2009 року у цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 на дії та бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Калинівського районного управління юстиції, -

в с т а н о в и л а :

У червні 2009 року заявник ОСОБА_1 звернулася до суду зі вказаною скаргою, в якій стверджує, що 29.05.2009 року під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження їй стало відомо, що постановою державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Калинівського районного управління юстиції  Корольчука О.В. від 20.05.2009 року закінчено виконавче провадження з примусового виконання на підставі її  заяви  від 13.05.2009 року про відкликання виконавчого листа 2-941/08 від 10.06.2008 року. Однак, вказану заяву вона не подавала і не підписувала, тому просила  постанову  державного виконавця скасувати як незаконну. Разом з тим, просила поновити строк для подання скарги, оскільки вважає, що він пропущений нею з поважних причин.

Ухвалою Калинівського районного суду  Вінницької області від 10 грудня 2009 року в скарзі ОСОБА_1 на дії та бездіяльність ДВС Калиновського районного управління юстиції було відмовлено в зв’язку з пропуском  строку  на подання скарги без поважних причин.

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 – ОСОБА_2 просить ухвалу суду від 10.12.2009 року скасувати, а справу повернути до суду першої інстанції для вирішення питання по суті, посилаючись на неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм процесуального права.

Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши пояснення сторін у справі, що з’явилися до суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає  задоволенню, а ухвала суду  від 10.12.2009 року скасуванню з передачею справи на новий розгляд даного питання до суду першої інстанції в іншому складі суду, виходячи з наступних підстав.

Згідно ст.. 312 ч. 1 п. 3 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

Згідно ст.. 303 п. 3 ЦПК України апеляційний суд не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення.

Відповідно до ст.. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. К ожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ст.. 124 Конституції України право особи на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст..ст.383, 384 ЦПК України у часники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ. Про подання скарги суд повідомляє відповідний відділ державної виконавчої служби не пізніше наступного дня після прийняття її судом.

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України N 14 від 26.12.2003 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», учасник виконавчого провадження (особа, залучена до проведення виконавчих дій), який звернувся до суду зі скаргою, заявою (поданням), бере участь у їх розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується зазначене звернення, - як заінтересовані особи.

Судом встановлено, що постановою  державного виконавця  відділу ДВС Калиновського районного управління юстиції  від 02.03.2009 року відкрито виконавче провадження, яке розпочато на підставі виконавчого листа виданого від 23.12.2008 року Калинівським районним судом Вінницької області,  за рішенням цього суду  по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ПП «Радівське», комісії по врегулюванню майнових відносин бувших членів КСП «Росія» Радівської сільської ради про встановлення права на майнові паї бувших членів КСП «Росія» с. Дадівка, їх вартості та видачу свідоцтв на право власності на майновий пай. Даним рішенням зобов’язано Радівську сільську раду видати свідоцтво на право на майновий пай ОСОБА_1

Таким чином при розгляді у суді скарги учасника виконавчого провадження заявниці ОСОБА_1 крім неї мають брати участь державний також виконавець відділу ДВС Калиновського районного управління юстиції – бездіяльність та дії якого оскаржуються, а також  інші учасники цього провадження як заінтересована особа - Радівська сільська рада Калинівського району, яка не брала участь у даній справі, хоча зазначене звернення ОСОБА_1  безпосередньо стосується також і її прав і обов’язків.  При розгляді даної справи судом було допитано лише у якості свідка секретаря Радівської сільської ради ОСОБА_4

За таких підстав колегія суддів вважає, що дана ухвала суду залишатись у законній силі не може та підлягає скасуванню з передачею справи на новий розгляд даного питання до того ж суду першої інстанції іншим його складом, оскільки останній фактично порушив порядок, встановлений для його вирішення, оскільки суд не притягнув до участі у даній справі всіх заінтересованих осіб, а саме Радівську сільську раду Калинівського району.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. ст. 303, 307, 312, 315, 317, 319, 324 ЦПК України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу представника  ОСОБА_1 -  ОСОБА_2  задовольнити.

Ухвалу Калинівського районного суду  Вінницької області від 10 грудня 2009 року скасувати , а справу передати на новий розгляд до того ж суду першої інстанції іншим його складом.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.

Головуючий:                         В.М.Медяний

Судді:                             М.В.Матківська

                                В.В.Сопрун

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація