Справа № 22ц-3188/2006 р. Головуючий у 1-ій інстанції
Категорія 14 суддя Черновской Г.В.
Доповідач суддя Повєткін В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2006 р. Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
Головуючого судді: Перцової В.А.
Суддів: Козлова С.П., Повєткіна В.В.
При секретарі: Сидоренко А.С.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в М.Дніпропетровську цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Жовтневого районного суду М.Дніпропетровська від 24 березня 2006 року
за позовом ОСОБА_1 до Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" про відшкодування моральної шкоди, -
Встановила :
Рішенням Жовтневого районного суду М.Дніпропетровська від 24 березня 2006 року частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_1, на його користь з Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" стягнуто моральну шкоду у сумі 100,00 грн., в іншій частині у задоволенні позову відмовлено (а.с.23).
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин справи, просить рішення суду першої інстанції скасувати і ухвалити рішення, яким його позовні вимоги задовольнити, оскільки, на його погляд, судом безпідставно занижена сума моральної шкоди без врахування його віку, стану здоров'я, інвалідності, заслуг перед державою, його вимог про відшкодування моральної шкоди у зв'язку з необхідністю звернення до суду (а.с.25).
Перевіривши законність і обгрунтованність рішення суду першої інстанції у межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що скарга є необгрунтованною і не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частково задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем були порушені обов'язки за договором про доставку позивачу газети "Дніпро вечірній", разом з тим позивач не надав доказів на підтвердження систематичного невиконання відповідачем цих обов'язків за договором.
Колегія суддів вважає, що такий висновок суду першої інстанції відповідає вимогам закону і матеріалам справи.
Згідно із позовною заявою, вимоги щодо стягнення моральної шкоди обгрунтовані порушенням його прав споживача, які визнані відповідачем, посиланням на продовження цих порушень, у зв'язку з чим позивачу, на його погляд, спричинено моральну шкоду у розмірі 1000,00 грн., а крім того у зв'язку з необхідністю звернення до суду позивачу також спричинено моральну шкоду у розмірі 1000,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, вимоги позивача щодо порушення його прав споживача підтверджені лише частково, а саме щодо фактів, що мали місце у грудні 2005 року (а.с.4).
Других доказів по справі позивачем суду першої інстанції не надано. Тому суд першої інстанції обгрунтованно вказав, що позивачем не надано доказів в підтвердження систематичного невиконання відповідачем обов'язків за договором.
Зідно з ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Таким чином, звернення до суду з позовом про захист своїх порушених прав не є підставою для відшкодування моральної шкоди.
За таких обставин суд першої інстанції у задоволенні позову в іншій частині відмовив правильно.
Зважаючи на викладене доводи апеляційної скарги є необгрунтованими.
Суд першої інстанції всебічно і повно дослідив обставини справи, надав належну оцінку доказам по справі і постановив законне і обгрунтоване рішення про часткове задоволення позовних вимог.
Порушень матеріального та процесуального права при ухваленні рішення судом не допущено.
Тому підстав для скасування або зміни рішення суду першої інстанції немає.
У зв'язку з викладеним і керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.
Рішення Жовтневого районного суду М.Дніпропетровська від 24 березня 2006 року - залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду Дніпропетровської області набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.