Судове рішення #7382397

Справа № 2-348/2009

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

Іменем  України

22 липня 2009 року                                                                                смт. Леніне

Ленінський районний суд АРК у складі:

головуючої судді Кондрак Н.Й.

при секретарі Хайрлаєвій О.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Крименергосервіс-2004» до ОСОБА_1, Комунального підприємства «Щолкіне-Азов» про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з постачання теплової енергії, -

В С Т А Н О В И В:

    Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути на його користь з відповідача заборгованість за надану теплову енергію в сумі 564 грн. 99 коп. та судові витрати, мотивуючи свої вимоги тим, що за надану ТОВ «Крименергосервіс-2004» послугу з постачання теплової енергії відповідач проводив оплату не в повному обсязі, в наслідок чого у нього створилась заборгованість перед позивачем за надані послуги.

У судове засідання представник позивача не з’явився, направив заяву про розгляд справи за його відсутності. Просить винести заочне рішення у справі

Відповідачі ОСОБА_1, представник КП «Щолкіне-Азов» у судове засідання не з’явилися, були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

Суд, з урахуванням клопотання представника позивача, вважає можливим провести заочний розгляд справи у відсутності учасників процесу.

Всесторонньо дослідивши та оцінивши матеріали справи, виходячи з встановленого ст. 11 ЦПК України принципу диспозитивності, суд вважає позов  таким, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.  Згідно зі ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Ст. 11 ЦПК України передбачено, що суд розглядає цивільні справи на підставі наданих сторонами доказів.

Як вбачається з копії договору на постачання теплової енергії №107 від 21.12.2005 року, позивач ТОВ «Крименергосервіс-2004» є постачальником теплової енергії у вигляді опалення та підігріву води, а відповідач ОСОБА_1 є споживачем даної енергії. З цього ж договору вбачається, що ТОВ «Крименергосервіс-2004» зобов’язується забезпечувати відповідача тепловою енергією у вигляді опалення та підігріву води в необхідних об’ємах, а відповідач ОСОБА_1 зобов’язується прийняти теплову енергію в об’ємах, встановлених договором, та оплатити її  за діючими тарифами та в порядку і строки, передбачені договором. З цього ж договору вбачається, що з моменту надходження теплової енергії у внутрішньобудинкову мережу позивач не несе відповідальності за неякісне теплопостачання, згідно умов договору між відповідачем та КП «Щолкіне-Азов» (а.с. 8).

Судом встановлено, що відповідач проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та загальна заборгованість відповідача за споживання теплової енергії за період з 01.11.2005 року по 01.11.2007 року складає 564 грн. 99 коп. (а.с. 9).

Згідно пункту 1 частини 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, до яких також відноситься і постачання теплової енергії, є обов’язком споживача. Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що споживач – це фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу. Відповідно до пункту 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630, централізоване опалення – це послуга, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання. Згідно з пунктом 8 цих Правил послуги надаються споживачеві згідно з договором.

Згідно ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.  Стаття 25 Закону України «Про теплопостачання» встановлює, що у разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії, заборгованість стягується в судовому порядку.

Згідно ст. 1 Закону України від 24.06.2004року № 1875-IV "Про житлово-комунальні послуги" виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору. Виконавця згідно п. 4 ст. 7 даного закону визначає орган місцевого самоврядування, в даному випадку – Щолкінська міська рада.  

Як вбачається з договору, його було укладено між позивачем та відповідачем ОСОБА_1 на період з 21.12.2005 року по 01.11.2006 року, при цьому автоматична пролонгація угоди в договорі між сторонами не зафіксована. Таким чином, суд вважає, що між сторонами склалися договорі зобов'язання щодо постачання теплової енергії з одного боку та й оплати з іншого в період визначений договором, тобто з 21.12.2005 року по 01.11.2006 року, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню частково за період, визначений договором – грудень 2005-жовтень 2006 року включно, в сумі 275 грн. 56 коп. Належних доказів того, що в інший період, не охоплений договором, позивач був виконавцем послуги по теплопостачанню, що було б підставою для стягнення заборгованості по факту отримання послуги (договір, рішення Щолкінської міської ради про призначення виконавцем), позивачем не надано.

Відповідно до ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати манно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Ст.525 ЦК України, передбачає, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом; Ст.526 ЦК України, встановлює, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог нього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача ОСОБА_1 на його заяви до КП «Щолкіне-Азов» та УЖКГ м. Щолкіне з приводу послуги неналежної якості, оскільки відповідач КП «Щолкіне-Азов» та УЖКГ м. Щолкіне не були сторонами по договору, а   порядок написання претензії (заяви) та складання відповідного акту чітко передбачений умовами договору між сторонами,  Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Належних доказів, передбачених ст. 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (акти-претензії), які були б підставою для проведення позивачем перерахунку, відповідачем ОСОБА_1 не надано. Крім того, суд зазначає, що більшість заяв написана не в період дії договору, укладеного між сторонами.

В позові до КП «Щолкіне-Азов» належить відмовити, оскільки він не є належним відповідачем. Договір на поставку теплової енергії укладено між позивачем та відповідачем ОСОБА_1, доказів того, що даний відповідач несе зобов’язання за даним договором перед позивачем не надано.

Судові витрати по даній справі суд вважає за необхідне покласти на відповідача ОСОБА_1 пропорційно розміру задоволених вимог.

Керуючись ст. 64 ЖК, ст. ст. 509, 525, 526, 541, 543 ЦК України, ст. ст. 1, 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 19, 25 Закону України «Про теплопостачання», ст. ст.  3, 11, 15, 208, 212-215, 217-218 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Крименергосервіс-2004» в рахунок заборгованості за житлово-комунальні послуги з постачання теплової енергії 275 (двісті сімдесят п’ять) грн. 56 коп. та судові витрати - судовий збір у сумі 24 (двадцять чотири) грн. 87 коп. та збір на інформаційно-технічне забезпечення цивільного процесу 14 (чотирнадцять) грн. 63 коп., а всього 315 (триста п'ятнадцять) грн. 06 коп.

В позові до Комунального підприємства «Щолкіне-Азов» відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою впродовж 10 днів з моменту отримання його копії.

    Рішення може бути оскаржено до Апеляційного Суду АР Крим  через Ленінський районний суд  АРК шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або без подання заяви про апеляційне оскарження при умові подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя                                                                   Кондрак Н.Й.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація