ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22а - 520/2007 р. Головуючий суддя у 1-ій
Категорія статобліку - 21 інстанції - Дранчук П.Ю.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2007 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Мартиненко О.В.,
суддів - Поплавського В.Ю., Сафронової С.В.,
при секретарі - Кирпа О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Долинського районного суду Кіровоградської області від 04 квітня 2007 року у справі №2а-2/06 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду в Долинському районі про визнання неправомірними рішення комісії про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах та зобов`язання призначити йому пенсію, -
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Долинського районного суду Кіровоградської області від 04 квітня 2007 року ОСОБА_1 відмовлено в задоволені заяви про ухвалення додаткового рішення у справі №2а-2/06 .
Не погодившись з прийнятою ухвалою, 11 квітня 2007 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову ухвалу, відповідно до якої зобов`язати Управління пенсійного фонду України в Долинському районі призначити йому пенсію з 09.10.2005 року, тобто з дня подання документів до пенсійного фонду.
В своїх запереченнях на апеляційну скаргу Відповідач заперечував проти апеляційної скарги та просив залишити постанову суду першої інстанції без змін.
Перевіривши законність та обгрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи позовні вимоги ОСОБА_1 полягали у визнанні рішення комісії по призначенню пенсії Управління пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області від 11.10.2005 року про відмову в призначені пенсії на пільгових умовах неправомірним та у зобов`язанні комісії призначити пенсію на пільгових умовах у відповідності до п.»Б» ст..13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Суд першої інстанції своєю постановою задовольнив позовні вимоги ОСОБА_1 в повному об`ємі (а.с.26-27). 18.07.2006 року Апеляційний суд Кіровоградської області своїми рішеннями скасував постанову першої інстанції і прийняв нову постанову, якою також задовольнив позовні вимоги ОСОБА_1( а.с.73-75).
Отже апеляційний суд Кіровоградської області визнав рішення комісії по призначенню пенсії Управління пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області від 11.10.2005 року про відмову в призначені пенсії на пільгових умовах неправомірним та скасував його, та зобов`язав дану комісію призначити пенсію ОСОБА_1 пенсію у відповідності до п.”Б” ст..13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
22.02.2007 року позивач звернувся до суду першої інстанції з заявою про ухвалення додаткового рішення по справі, оскільки вважав, що суд вирішив питання про право та не визначив способу виконання рішення, а саме суд призначив пенсію позивачу, але не вказав, з якого часу призначено пенсію.
ОСОБА_1 тим самим просив суд захистити своє право на пільгову пенсію, яка вже було призначена йому за рішенням суду, саме у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення» та вказати дату, з якої необхідно призначити пенсію, тобто з 09.10.2005 року - з дня подачі документів до Управління пенсійного фонду.
Суд першої інстанції відмовив позивачу в задоволені зави про ухвалення додаткового рішення у справі, оскільки заява ОСОБА_1 на думку суду є безпідставною та необгрунтовною.
Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, а саме відносно того, що суд не може прийняти додаткове рішення, оскільки позивач в адміністративному позові не вказав, з якого часу йому необхідно призначити зазначену пенсію.
Суд першої інстанції не прийняв до уваги положення ч.2 ст.11 КАС України відповідно до якої суд може вийти за межі позовних вимог в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Отже колегія судів доходить висновку, що за таких обставин ухвала суду підлягає скасуванню з підстав неповного з`ясування судом обставин, що мають значення для справи.
В судовому засіданні встановлено, що вперше позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі з заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах 09.10.2005 року. Постановою Апеляційного суду Кіровоградської області від 18.07.2006 року рішення Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах було визнано неправомірним та скасовано. Відповідно до ст..83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсія призначається з дня звернення громадянина за пенсією.
За таких обставин з метою захисту прав позивача колегія суддів вважає за необхідне задовольнити апеляційну скаргу та ухвалити додаткову постанову у справі, якою зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Долинському районі призначити пенсію ОСОБА_1 з дня звернення із відповідною заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, тобто з 09.10.2005 року.
Керуючись ст.ст.11, 168, 199, 202 КАС України колегія суддів, -
п о с т а н о в и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Долинського районного суду Кіровоградської області від 04 квітня 2007 року скасувати та ухвалити додаткову постанову, якою задовольнити вимоги ОСОБА_1.
Зобов'язати комісію по призначенню пенсій Управління пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах візповідно до п. «Б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 09.10.2005 року.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту її проголошення.
ст.212 КАС України
Порядок і строки касаційного оскарження
1. Касаційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
2. Касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених КАС України, а в разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання постанови в повному обсязі.
3. Касаційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною другою цієї статті, залишається без розгляду, якщо суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала касаційну скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.
Головуючий: О.В.Мартиненко
Судді: В.Ю.Поплавський
С.В.Сафронова