Судове рішення #73778
Справа № 22а-167/06

Справа № 22а-167/06                                        Головуючий у 1 інстанції Шептицька Н.В.

Категорія № 8                                                                                               Доповідач Сівчук Є.І.

УХВАЛА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

м. Луцьк                                                                                                               14 липня 2006 року

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого Сівчука Є.І.

суддів Подолюка В.А., Осіпука В.В.

при секретарі Антонюк О.В.

представника відповідача Мельничука М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації у Волинській області про незаконну відмову у призначенні пенсії за апеляційною скаргою відповідача Державної податкової адміністрації у Волинській області на постанову Луцького міськрайонного суду від 31 січня 2006 року,

ВСТАНОВИЛА:

В позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що 7 липня 2005 року він звернувся з письмовою заявою до посадових осіб ДПА у Волинській області, в якій просив призначити йому пенсію за вислугою років, згідно п.б ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» № 2262-ХІ /із змінами від 4.07.2002 р. № 51-1-ІУ/. До заяви були подані всі необхідні підтверджуючі документи.

В жовтні 2005 року отримав відповідь про відмову в призначенні пенсії.

Відмову вважає неправомірною.

На день звернення за призначенням пенсії він досяг 45-річного віку, загальний трудовий стаж становить більше 27 років, із них 17 років 1 місяць 25 днів служба в армії, в органах внутрішніх справ та в податковій міліції.

Покликаючись на зазначені обставини просить визнати дії посадових осіб ДПА у Волинській області у відмові в призначенні пенсії неправомірними та зобов'язати нарахувати пенсію.

Постановою Луцького міськрайонного суду від 31 січня 2006 року позов задовольнено.

Визнано дії Державної податкової адміністрації у Волинській області неправомірними.

Зобов'язано ДПА у Волинській області призначити ОСОБА_1 пенсію відповідно до п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» /в редакції від 4.07.2002 р./ з ІНФОРМАЦІЯ_2.

В поданій апеляційній скарзі відповідач ДПА у Волинській області не погоджуючись з постановою зазначає, що судом зроблені невірні висновки.

Вважають, що право на пенсію поширюється на тих осіб, що мають статус військовослужбовця   на   день   звільнення   досягли   45-річного   віку   і   мають загальний трудовий стаж 25 календарних років, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить служба в органах внутрішніх справ.

Покликаючись на зазначені обставини, просять скасувати постанову суду від 31.01.2006 року та відмовити в задоволенні його вимог.

Заслухавши представника відповідача ДПА Волинської області Мельничука М.В., який апеляційну скаргу підтримав, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про залишення скарги без задоволення.

При розгляді справи встановлено, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і з 9.09.1985 р. по 4.11.2000 р. проходив службу, зокрема з 6.09.1985 р. по 15.08.1997 р. службу в органах внутрішніх справ та з 15.08.1997 р. по 4.11.2000 р. службу в податковій міліції.

7.07.2005 р. позивач звернувся з заявою про призначення пенсії на підставі п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» з ІНФОРМАЦІЯ_2 при наявності у нього загального трудового стажу більше 27 років та більше 17 років 1 місяця 25 днів військової служби і служби в органах внутрішніх справ.

Відповідно до п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» від 9.04.1992 р. /із змінами від 4.07.02 р./ право на пенсію за вислугу років мають особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45-річного віку, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених зі служби в зв'язку з засудженням за умисний злочин вчинений з використанням свого посадового становища, або вчинення корупційного діяння, а ті з них, що є інвалідами війни -незалежно від віку і мають загальний стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ.

Аналізуючи зібрані докази в їх сукупності суд першої інстанції прийшов до висновку, що позивач після внесення змін 4.07.2002 р. в п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» і після досягнення ним 45-річного віку набув право на отримання пенсії, оскільки досяг 45-річного віку, мав загальний трудовий стаж більше 27 років та більше 17 років 1 місяця 25 днів військової служби і служби в органах внутрішніх справ.

Відповідно до ст..50 зазначеного закону, пенсія за минулий час при несвоєчасному зверненні призначається з дня виникнення права на пенсію, але не більше як за 12 місяців перед зверненням за пенсією. Так як заявник звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії 7.07.2005 року, то суд підставно визначив час з якого слід призначити пенсію - ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто з дня досягнення ним 45-річного віку.

Постанова суду відповідає встановленим обставинам та вимогам закону. Порушень норм матеріального і процесуального права не допущено.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.

 

Керуючись ст.ст. 199, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу відповідача Державної податкової адміністрації у Волинській області залишити без задоволення.

Постанову Луцького міськрайонного суду від 31 січня 2006 року по даній справі залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація