Справа № 22ц-703/06 Головуючий у 1 інстанції Невєров І.М.
Категорія № ЗО Доповідач Сівчук Є.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Луцьк 14 липня 2006 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого Сівчука Є.І.
суддів Подолюка В.А., Осіпука В.В.
при секретарі Антонюк О.В.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втративши право користування житловим приміщенням та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням та вселення за апеляційною скаргою позивачки ОСОБА_1 на рішення Іваничівського районного суду Волинської області від 24 травня 2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
23 січня 2006 року ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про визнання його втратившим право на житло.
Позовні вимоги мотивувала тим, що згідно договору купівлі-продажу від 19.05.93 р. вона є власником АДРЕСА_1 Іваничівського району.
Разом з нею в будинку проживав і зареєстрований син - ОСОБА_2 З вересня 2004 року син з нею не проживає, а перейшов жити до будинку батьків дружини в АДРЕСА_2.
Відповідно до ст. 107 ЖК України син вибув на інше постійне місце проживання, а тому втратив право на користування її будинком.
Оскільки син продовжує бути зареєстрованим в її будинку і вона сплачує послуги за нього, просить визнати його втратившим право на користування житлом в "її будинку.
Під час розгляду справи доповнила позовні вимоги, просила визнати ОСОБА_2 втратившим право на користування житлом у зв'язку з відсутністю в ньому понад 6 місяців.
ОСОБА_2 звернувся з зустрічною позовною заявою про усунення перешкод в користуванні житлом та вселення в будинок, мотивуючи тим, що ОСОБА_1 у вересні 2004 року у їх відсутність виставила їх речі на двір і не впустила в хату.
З того часу змушений жити в будинку батьків дружини.
Просить зобов'язати матір не чинити перешкоди в користуванні житлом та вселити в АДРЕСА_1.
Рішенням Іваничівського районного суду від 24 травня 2006 року в позові ОСОБА_1 відмовлено.
Зустрічний позов задовольнено. Зобов'язано ОСОБА_1 не чинити перешкоди в користуванні житловим приміщенням і вселити ОСОБА_2 в АДРЕСА_1. Стягнуто з ОСОБА_1 в користь ОСОБА_2 508 грн. 50 коп. судових витрат.
В поданій апеляційній скарзі позивачка ОСОБА_1 не погоджуючись з рішенням зазначає, що висновки суду не відповідають обставинам справи. Відповідач сам визнав про відсутність з його сторони будь-яких звернень з приводу чинення йому перешкод у проживанні. Неприязні відносини між ними не можуть бути поважною причиною відсутності відповідача понад встановлені строки.
Покликаючись на зазначені обставини, просить рішення суду скасувати та постановити нове рішення яким задовольнити її позов, а в зустрічному відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, який виклав обставини справи, зміст рішення, мотиви апеляційної скарги, пояснення позивачки ОСОБА_1, яка скаргу підтримала, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення скарги із слідуючих підстав.
При розгляді справи встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований у спірному будинку і фактично з дитинства проживав у ньому разом з батьками до вересня 2004 року, доки його мама-позивачка по первинному позову, виставила надвір їх з дружиною речі і не впускає в будинок.
Відповідно до ст. 156 ЖК України, члени сім'ї власника жилого будинку, які проживають разом з ним в будинку, користуються жилим приміщенням нарівні з власником.
Суд першої інстанції повно встановивши всі обставини справи і давши їм належну оцінку, підставно прийшов до висновку про відмову в позові про визнання ОСОБА_2 втратившим право на користування жилим приміщенням в АДРЕСА_1, оскільки не проживання викликано протиправними діями ОСОБА_1, яка самоправно у його відсутність виставила його речі і не допускає до проживання в ньому.
Дана обставина не заперечується ОСОБА_1 /а.с. 46/, а тому підставно задовольнено зустрічний позов.
Рішення суду відповідає встановленим обставинам та вимогам закону.
Порушень норм матеріального і процесуального права не допущено.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності зроблених судом висновків, а тому підстав до його скасування не знайдено.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу позивачки ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Іваничівського районного суду від 24 травня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з моменту набрання нею законної сили.