Судове рішення #73753
Справа № 22- 855 - 2006 р

Справа № 22- 855 - 2006 р.                                     Головуючий у 1-й інст. -  Ковальов І.М

Доповідач - Оніпко О.В.

РІШЕННЯ                     ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

19 липня 2006 р.                                                                                                         м.Рівне

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі:

Головуючого судді - Малько О.С.                                      Суддів - Оніпко О.В., Василевича В.С.                                   При секретарі - Колесовій Л.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Рівненського міського суду від 5 травня 2006 р. в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів.

Заслухавши доповідача, пояснення осіб, що з"явились у судове засідання, дослідивши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, колегія суддів .-

встановила:

Рішенням Рівненського міського суду від 5 травня 2006 р. позов ОСОБА_2 задоволено : стягнуто з ОСОБА_1 на її користь на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка продовжує навчання, аліменти в розмірі 150 грн. щомісячно до закінчення дитиною навчання.

В поданій на рішення апеляційній скарзі відповідач вказує на його незаконність, оскільки судом не враховано, що він у добровільному порядку надавав допомогу на утримання дочки. Він має іншу сім"ю, на утриманні малолітній син та непрацездатна хвора мати, його заробітна плата становить 500 грн. на місяць . Просив рішення змінити, зменшивши розмір стягуваних аліментів.

Апеляційна скарга підлягає до задоволення, а рішення суду 1-ї інстанції зміні, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, сторони перебували у шлюбі, від якого мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

Згідно довідки НОМЕР_1 від 13.04.2006 р., ОСОБА_3 навчається у Національному університеті " Острозька академія" на 1-му курсі денної форми навчання, термін навчання - з 1.09.2005р. до 15.06.2009 р. (а.с. 6).

Згідно ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв"язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов"язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

У відповідності зі ст. 200 цього Кодексу суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і ( або) у частці від заробітку (доходу ) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 СК України. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Посилання ОСОБА_1 на те, що на його утриманні перебуває його мати - ОСОБА_4, не заслуговують на увагу, оскільки надана ним ксерокопія пенсійного посвідчення останньої ( а.с. 10) не є доказом цього. Окрім того, згідно даного посвідчення, розмір пенсії ОСОБА_4 становить 457 грн. щомісячно.

Однак, згідно довідки про доходи ( а.с. 9), середньомісячна заробітна плата відповідача за період з 1.05.2005 р. по 1.04.2006 р. становить 500 грн., він має іншу сім"ю та на його утриманні перебуває син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження (а.с. 11-12).

Також, у матеріалах справи відсутня довідка про доходи самої позивачки.

З врахуванням зазначених обставин, апеляційний суд вважає за необхідне зменшити розмір стягуваних з відповідача на користь позивачки аліментів зі 150 грн. до 100 грн. на місяць.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 309, 313,316 ЦПК України, колегія суддів, -

вирішила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Рішення Рівненського міського суду від 5 травня 2006 р. змінити, зменшивши суму стягнуваних з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка продовжує навчання, зі 150 грн. до 100 грн. на місяць, в решті рішення залишити без зміни.

Рішення набирає законної сили негайно і може бути оскаржено безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація