Судове рішення #73750
Справа № 22- ас-277

Справа № 22- ас-277                                      головуючий у 1 інстанції- Ковтунович М.І.

22-Ц № 26                                                                               доповідач-Малько О.С.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

19 липня                 2006 року                                                                             м.Рівне

Колегія суддів   судової палати   у цивільних справах апеляційного  суду Рівненської області в складі:

головуючого - Малько О.С.

суддів: Оніпко О.В., Василевича В.С.

при секретарі судового засідання Колесовій Л.В. розглянула справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про перерахунок пенсії.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, -

встановила:

Постановою Кузнецовського міського суду від 19 травня 2006 року ОСОБА_1 в задоволенні його позову відмовлено.

В апеляційній скарзі на цю постанову ОСОБА_1 покликається на її незаконність, вказуючи, що судом неповно з*ясовано обставини справи, порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Так, суд безпідставно дійшов висновку, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року місто Кузнецовськ отримало статус зони посиленого радіологічного конторою з 26 квітня 1986року.

Заробітна плата до 1 квітня 1991 року на цих територіях виплачувалась за загальними тарифами, тоді як робота на ЧАЕС оплачувалась в підвищеному розмірі.

Вказує, що пенсія йому має бути нарахована із заробітку за період роботи з 4 липня 1986 року по 31 липня 1986 року у зоні відчуження на Чорнобильській АЕС, а не на підставі заробітку за 12 місяців роботи на територіях радіоактивного забруднення, оскільки зони радіоактивного забруднення поділяються на 4 категорії і всі вони мають різні пільги та різні ступені забруднення, чого не враховано судом при вирішення його вимог.

Просить постанову суду скасувати і ухвалити нове рішення.

В запереченнях на апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську Рівненської області зазначає, що призначення позивачу пенсії та її перерахунок управлінням проведено у відповідності до ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та ст. 27Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до яких за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може братися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення і лише у випадках, коли така особа пропрацювала на таких територіях менше 12 місяців, то заробіток визначається шляхом поділу суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців.

ОСОБА_1 проживав і працював на території радіоактивного забруднення більше 12 місяців і вперше для нього було призначено пенсію за віком 30 вересня 2003 року, а 7 квітня 2004 року він подав заяву про перерахунок пенсії з більш високого заробітку за 2 роки після призначення пенсії і розпорядженням від 16 березня 2005 року позивачу було проведено перерахунок із заробітку за 12 місяців роботи на території радіоактивного забруднення з дотриманням вимог ст.ст.27,43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Апеляційну скаргу просить залишити без задоволення.

Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Із матеріалів справи вбачається і це встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_1 вперше пенсію призначено з 30 вересня 2003 року на підставі середньомісячного заробітку за 12 місяців за період з 1 вересня 2002 року по 31 серпня 2003 року і розмір її становив 205 гривень 97 коп. (а. с. 15).

При перерахунку призначеної пенсії відповідно до положень Закону України "Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування" з 1 вересня 2004 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську було допущено помилку, оскільки пенсію заявнику було перераховано не на підставі заробітку за 12 місяців роботи на територіях радіоактивного забруднення, а із заробітку за один місяць роботи в 1986 році у зоні відчуження на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до розпорядження відповідача від 16 березня 2005 року ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з дотриманням положень ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та ст. 27 Закону України "Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування", відповідно до яких за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може братися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення і розмір пенсії визначено в сумі 387 гривень 91 коп.(а.с.23), а на час розгляду справи в суді розмір пенсії визначено в сумі 479 гривень 39 коп.

Судом вірно зазначено в рішенні ,що розмір пенсії після проведення перерахунку на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" збільшився, а тому відповідачем не вчинено неправомірних дій чи бездіяльності при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1

Доводи апеляційної скарги щодо перерахунку пенсії із заробітку за липень 1986 року не заслуговують на увагу, оскільки відповідно до ст. 43 Закону України "Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування" перерахунок пенсій за віком, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж:, заробітну плату(дохід) та інших документів, що знаходяться під час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також: додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої раніше було обчислено пенсію, за документами наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата(дохід) за період, передбачений абзацом першим ч.1 ст.40 цього Закону.

Перерахунок пенсії заявнику проведено з дотримання вимог цього Закону та у відповідності з ч. 2 ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.198, 206 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну   скаргу ОСОБА_1   залишити   без задоволення, а постанову Кузнецовського міського суду від 19 травня 2006 року - без зміни.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити у касаційному порядку постанову суду першої інстанції та ухвалу апеляційної інстанції протягом одного місяця після набрання законної сили ухвалою суду апеляційної інстанції шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції,  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація