Судове рішення #7374823

   ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а-7820/09/1370

 У Х В А Л А

     про закриття провадження у справі

13 січня 2010 року                    Львівський окружний  адміністративний суд в складі:

головуючого       –      судді  Хоми О.П.,

при секретарі                        Янчак П.О.,

з участю  представника позивача Круглія Ю.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Дрогобицькому районі Львівської області про спонукання до вчинення дій,

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області звернулося до суду з позовом з вимогою зобов’язати відповідача прийняти до відшкодування державну адресну допомогу за період з березня по вересень 2009 року в сумі 191 195, 17 грн., яка підтверджується  актами щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за вказаний період.

Ухвалою суду від 01.12.2009 року провадження у справі відкрито.

В судовому засіданні 13.01.2010 року з ініціативи суду на розгляд поставлено питання про закриття провадження у справі.

Представник позивача Круглій Ю.Б. при вирішенні даного питання поклався на думку суду.

Суд, заслухавши думку представника позивача, вивчивши матеріали справи,  приходить до висновку про те, що провадження у справі слід закрити, виходячи з наступного.

Механізм відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, визначено «Порядком відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання», затвердженого спільною постановою Правління Пенсійного фонду України та Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003 року № 5-4/4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 травня 2003 року за № 376/7697 (надалі Порядок).

Пунктом 5 вищевказаного Порядку визначено, що територіальні органи Пенсійного фонду України щомісяця, до 10 числа місяця, наступного за звітним, на підставі списку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв’язку із втратою годувальника, проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків звірку витрат за особовими справами потерпілих, складають акт щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідно головним управлінням Пенсійного фонду і управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Пунктом 6 вищевказаного Порядку передбачено, що головні управління Пенсійного фонду та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підставі акта щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, узагальнюють і узгоджують довідку про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків Пенсійному фонду України витрат, пов’язаних з виплатою пенсій по інвалідності та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, та до 20 числа місяця, наступного за звітним, подають її відповідно до Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

На підставі акту звірки витрат проводиться відшкодування виплачених сум пенсій на централізованому рівні.

Однак правовідносини, які виникли у даному випадку, Порядком не врегульовані, оскільки встановлене ним правило підписання актів звірки розрахунків передбачає  відсутність спору.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Акти щомісячних звірок не є рішеннями суб’єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов’язків осіб чи суб’єктів владних повноважень, а отже не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору, відтак не підпадають під судову юрисдикцію.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин.

Оскільки відсутність правовідносин виключає можливість судового захисту, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.

Керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                               у х в а л и в :

Закрити провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Дрогобицькому районі Львівської області про спонукання до вчинення дій.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про закриття провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду  через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається  протягом п’яти днів з дня  проголошення ухвали, або в порядку ч.5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.        

 

 

              Суддя                                                 Хома О.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація