Драбівський районний суд Черкаської області
смт. Драбів, вул. Шевченка, 13, 19800, (04738) 3-05-51
Справа №8-а2303\34\2012
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2012 року смт. Драбів
Суддя Драбівського районного суду Черкаської області Шевченко В.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Драбівського районного суду Черкаської області від 04.03. 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 до ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі про перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни відповідно до ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі30% мінімальної пенсії за віком встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з врахуванням раніше виплачених сум,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі звернулося до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Драбівського районного суду Черкаської області від 04.03. 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_6, ОСОБА_5 ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 до ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі про перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни відповідно до ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням раніше виплачених сум посилаючись на наступне :
Постановою Драбівського районного районного суду Черкаської області від 04.03. 2010 року №2а- 34940 частково задоволено позов ОСОБА_9 та зобов’язано відповідача ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі Черкаської області здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, відповідно до ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням раніше виплачених сум.
19 червня 2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 року № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України « Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено, зокрема, що у 2011 році норми і положення ст.ст. 39, 50, 51, 52 Закону України «Про статус і соціальними захист громсапдян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року № 745 «про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011 року.
За прийнятим 26.12.2011 року рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України( конституційності) пункту 4 розділу УІІ «Прикінцеві положення «Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України ( є конституційними).
Враховуючи вищенаведене, з огляду на зміст резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 06.07.2011 року, підстави для застосування судами положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»при вирішенні справ за адміністративними позовами про перерахунок пенсій відповідно до наведених норм зазначених Законів, відсутні.
Виходячи із змісту п. 7 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини ( аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
За таких умов, на підставі прийнятого 26.12.2011 року рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 виникає юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами чорнобильців суди повинні були застосувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеним категоріям громадян.
Отже, як вважає заявник, у зв’язку із прийнятим Конституційним Судом рішенням від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Таким чином,ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі Черкаської області просить суд скасувати рішення .прийняти нову постанову про відмову в задоволені позовних вимог в повному обсязі.
Суддя, розглянувши заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, приходить до висновку ,що відсутні підстави для відкриття провадження виходячи із наступного :
У відповідності до ч.2 ст.. 245 КАС України, підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є:
1)істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
2)встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення
незаконного або необгрунтованого рішення;
3)встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необгрунтоване рішення;
4)скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути;
5)встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.
Прийняття Конституційним Судом України рішення від 26.12.2011 року №20-рп/2011,на яке
посилається заявник ,не є істотною для справи обставиною,що існувала,але не була і не могла бути відомою особі,яка зверталася із заявою , на час розгляду справи.
Згідно до ч.З ст. 245 КАС України, перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.
Таким чином, зважаючи на те, що вищезазначені закони та постанови КМУ, рішення КСУ були прийняті після постанови судом рішення,тому вони не є істотною для справи обставиною,що існувала,але не була і не могла бути відомою особі,яка зверталася із заявою , на час розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 109, 245чЗ Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження по заяві ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Драбівського районного суду Черкаської області від 04.03. 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в Драбівському районі про перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни відмовити..
Ухвала про відмову у відкритті провадження може бути оскаржена особою, яка подала заяву подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Судця
Драбівського райсуду ОСОБА_10