Справа № 2-а-66/2010 рік
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2010 року Калуський міськрайонний суд Івано- Франківської області
в складі :
головуючого – судді Витвицького В.В.
секретаря Петришиної С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калуш адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС ДАІ ОДДЗ в Тернопільській області прапорщика міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення , -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що постановою серії ВО № 076116 по справі про адміністративне правопорушення від 24.05.2009 року, винесеної інспектором ДПС прапорщиком міліції ОСОБА_2, його визнано винним у скоєнні правопорушення , передбаченого ст. 122 ч. 1 КпАП України та накладено адміністративний штраф у розмірі 510 грн. Згідно даної постанови, він 24 траня 2009 року о 11 год. 40 хв. на а/д Тернопіль-Стрий керував автомобілем та здійснив обгін транспортного засобу перетнувши суцільну лінію на ділянці з обмеженою оглядовістю чим порушив п. 14.6 „Г” ПДР України. Вважає, що дана постанова являється незаконною й підлягає скасуванню, по-скільки він даного обгону не здійснював, так як після зупинення його інспектром ДПС ним було дано пояснення, що він здійснив обгін транспортного засобу (автобуса), який зупинився для висадки пасажирів, а тому змушений був його об”їхати як перешкоду. В результаті чого було складено постанова згідно з якою визнано його винним за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладено стягнення у розмірі 510грн., хоча при цьому санкція цієї статті не передбачає такий розмір штрафу .
Після цього йому не було складено та надано протокол для ознайомлення та викладу його пояснень, оскільки з правопорушенням він був не згідний. По-скільки ним не вчинялося адмінправопорушення, то просить скасувати постанову серії ВО № 76116 про адміністративне правопорушення від 24.05.2009 року, винесену інспектором ДПС прапорщиком міліції ОСОБА_2, про притягнення його доадміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КпАП України та накладення на нього адміністративного стягнення (штрафу) в розмірі 510 грн., а провадження в даній адміністративній справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Позивач в судове засідання не з”явився, однак подав до суду заяву в якій вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, розгляд справи просить слухати у його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився з невідомих суду причин, хоча належним чином був повідомлений про місце і час розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав:
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне та об”єктивне з”ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, вихованням громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов”язаний з”ясувати: чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом”якшують і обтяжують відповідальність, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з”ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Судом встановлено, що 24.05.2009 року інспектором ДПС прапорщиком міліції ОСОБА_2, на а/д Тернопіль-Стрий було винесено постанову про адміністративне правопорушення за ст. 122 ч.1 КпАП України й на позивача накладено адміністративне стягнення за ст. 122 ч.1 КпАП України - штраф в розмірі 510 грн., однак санкція ст. 122 ч. 1 КУпАП передбачає розмір штрафу від 255 грн. до 340 грн. Згідно постанови правопорушення полягало в тому, що позивач 24 травня 2009 року о 11 год. 40 хв. на а/д Тернопіль-Стрий керував автомобілем та здійснив обгін транспортного засобу перетнувши суцільну лінію на ділянці з обмеженою оглядовістю чим порушив п. 14.6 „Г” ПДР України
Однак ці обставини не знайшли своє підтвердження в протоколі про адміністративне правопорушення, який не було складено працівником ДПС.
Таким чином, судом встановлено, що викладені в постанові відомості щодо обставин, встановлених при їх складанні, не відповідають дійсності, не з”ясовано всіх обставин відповідно до вимог ст.280 КУпАП, тому суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позовні вимоги.
Постанову про накладення адміністративного стягнення позивач отримав з виконавчої служби 08.12.2009 року, а тому суд вважає, що ОСОБА_1 слід поновити строк для оскарження адмінпостанови.
На підставі ст. ст. 121-1, 245, 251, 256, 280, 283 КпАП України та керуючись ст. ст. 159 – 163 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк для оскарження адмінпостанови.
Скасувати постанову серії ВО №076116 про адміністративне правопорушення від 24.05.2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КпАП України а провадження по даній справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України .
ГОЛОВУЮЧИЙ:
- Номер: 2-а-66/2010
- Опис: про внесення до списку виборців
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-66/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Витвицький В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.02.2010
- Дата етапу: 07.02.2010