Судове рішення #7353212

 

Справа 2-1247\2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

05 червня 2009 року                                           Старокостянтинівський районний суд

                                                                        Хмельницької області в складі :

                                                                        головуючої – судді      Мазур Л.А.

                                                                        при секретарі                Борикіній Л.В.

                                                                        з участю позивачки     ОСОБА_1

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

встановив:

    18 лютого 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частини зі всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно. На обґрунтування своїх вимог позивач зазначила, що відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає.  

    Позивач свої вимоги підтримала.

    Відповідач ОСОБА_3, який у встановленому порядку оповіщений про час і місце судового засідання, до суду не з’явився. У відповідності до ст.169 ч.4 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів – в порядку заочного розгляду.

    Заслухавши позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

    Судом об’єктивно встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебувають у шлюбі, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб від 22.08.2008 року. 14 грудня 2008 року ОСОБА_1 народила доньку ОСОБА_4, батьком якої є відповідач, однак ОСОБА_2 не надає матеріальної допомоги позивачці на утримання доньки, яка проживає з нею.

    Ці обставини в судовому засіданні підтверджуються: свідоцтвом про шлюб та про народження.

    Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Згідно ст.181 ч.3 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.      

           З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 не надає належної матеріальної допомоги на утримання дочки, а тому в силу ст.ст.180-183 СК України з нього підлягають стягненню аліменти на користь ОСОБА_1 в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно. При визначенні цього розміру суд враховує стан здоров я та матеріальне становище дитини і платника аліментів.

    Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 81, 88, 212-215, 226, 367 ЦПК України, ст.ст.180-183, 191 СК України, суд

вирішив:

    Позов задовольнити.

           Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно в розмірі 1/4 частини із всіх видів заробітку (доходу), але не меншому, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 18 лютого 2009 року і до повноліття дитини.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.

    Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи  в сумі 7 грн. 50 коп.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Старокостянтинівський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

    У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

           Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

            Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація