Справа № 2-5886/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2008 року Центрально-Міський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі:
головуючого - судді Реутової В.І.
при секретарі - Баштовій А. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Горлівської міської ради про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому зазначив, що згідно рішення Горлівської міської ради № 688 від 07.07.2004 року з ним був укладений договір оренди, згідно якого йому була надана земельна ділянка , яка розташована по вулиці Мініна і Пожарського 3 в м. Горлівці. Земельна ділянка була надана для будівництва приміщення складу строком на один рік. Рішенням Горлівської міської Ради № IV/ 26-24 від 28.10.2005 року йому знову була надана земельна ділянка в оренду по вулиці мініна і Пожарського, 3 в м. Горлівці терміном на п'ять років для будівництва складу. Договір оренди укладений 30.11.2005 року та зареєстрований у Горлівському Міському відділі Донецької регіональної філії ДП «Центр земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» від 19.12.2005 року № 040515200391. в теперішній час будівництво приміщення складу закінчено і новоствореному об'єкту була надана нова адреса згідно довідки КП «Горлівське міське БТІ» - м. Горлівка, вулиця Мініна і Пожарського, Зд. На вказаній земельній ділянці розташовані об'єкти нерухомого майна -будинок складу «А-І» загальною площею 262 кв.м, рампа «аі», навіс «Б». Йому необхідно визнати право власності на об'єкти нерухомого майна - будинок складу «А-І» загальною площею 262 кв.м, рампа «аі», навіс «Б», тому просить суд визнати за ним право власності на будинок складу «А-І» загальною площею 262 кв.м, рампа «аі», навіс «Б».
В судовому засіданні позивач позов підтримав та просив визнати за ним право власності на будинок складу «А-І» загальною площею 262 кв.м, рампа «аі», навіс «Б».
Відповідач виконавчий комітет Горлівської міської ради - в судовому засіданні не заперечував проти заявлених вимог.
Третя особа - КП «Горлівське міське БТІ» у судове засідання не з'явилось, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином. Надали суду письмове клопотання про розгляд справи без їх участі.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 331 ЦК України, якщо договором або законом встановлено прийняття нерухомого майна в експлуатацію, право власності виникає з моменту прийняття його в експлуатацію.
Згідно зі ст. 376 ЦК України нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо воно збудовано на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не
була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
В судовому засіданні встановлено, що згідно що згідно договору оренди від 16 серпня 2004 року укладеного між ОСОБА_1 та Горлівською міською радою укладений договір оренди, згідно якого ОСОБА_1 була надана земельна ділянка загальною площею 0, 0700 га, для будівництва приміщення складу, яка розташована по вулиці Мініна і Пожарського 3 в м. Горлівці. Згідно договору оренди від 30 листопада 2005 року укладеного між ОСОБА_1 та Горлівською міською радою укладений договір оренди, згідно якого ОСОБА_1 була надана земельна ділянка загальною площею 0, 0700 га, для будівництва приміщення складу, яка розташована по вулиці Мініна і Пожарського 3 в м. Горлівці. Відповідно до акту прийому - передачі земельної ділянки від 19.12.2005 року № 391 земельна ділянка була передана у користування ОСОБА_1 трміном на п'ять років для будівництва складу. Договір оренди укладений 30.11.2005 року та зареєстрований у Горлівському Міському відділі Донецької регіональної філії ДП «Центр земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» від 19.12.2005 року № 040515200391. В теперішній час будівництво приміщення складу закінчено. Згідно довідки КП «Горлівське міське БТІ» - приміщення складу знаходиться за адресою м. Горлівка, вулиця Мініна і Пожарського, Зд. На вказаній земельній ділянці відповідно до технічного паспорту розташовані об'єкти нерухомого майна - будинок складу «А-І» загальною площею 262 кв.м, рампа «аі», навіс «Б».
Відповідно до ст..392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визначається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Таким чином, слід визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований в місті Горлівці по вулиці Мініна і Пожарського, Зд, який складається з будинку складу «А-І» загальною площею 262 кв.м, рампи «аі», навісу «Б».
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 316-319, 331, 382, 392 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований в місті Горлівці по вулиці Мініна і Пожарського, Зд, який складається з будинку складу «А-І» загальною площею 262 кв.м, рампи «аі», навісу «Б».
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.