Справа № 2-4317/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2008 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді - Реутової В.І.
при секретарі - Баштовій А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Горлівської міської ради про визначення часток у спільній сумісній власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із заявою, в якій зазначає, що 27 червня 1985 року вона зареєструвала шлюб із ОСОБА_2. їхня родина мешкала за адресою: місто Горлівка, проспект Перемоги, 78/56. Згідно свідоцтва про право власності на житло від 18 березня 1993 року виданого згідно з рішенням виконкому Горлівської міської ради від 17.03.1993 року № 87 та зареєстрованого в БТІ міста Горлівки 12.04.1993 ооку в реєстровій книзі № 5 за реєстровим № 1227, квартира АДРЕСА_1 в Центрально-Міському районі міста Горлівки на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Тобто частка кожного з них повинна дорівнюватися 1/2. 17 березня 2008 року помер чоловік позивача -ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/2 частин зазначеної квартири. Крім того залишився гараж у об"єднанні власників гаражів "Парковий" м. Горлівки. Згідно довідки земельна ділянка площею 1, 3 га була надана авто кооперативу згідно рішення Горлівської міської ради № 238 від 03 травня 1973 року. Гараж № 147 належить її чоловіку. На момент смерті чоловіка разом з ним в квартирі була зареєстрована та мешкала вона, позивач, дружина померлого. Таким чином, вона фактично прийняли спадщину у вигляді частки померлого в квартирі та гараж. Позивач своєчасно звернулася до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини, що відкрилася після смерті чоловіка у вигляді його частки в квартирі та гаражу. Однак їй було відмовлено в цьому через те, що у свідоцтві про право власності на житло не визначені частки кожного з співвласників квартири. Тому, просить суд постановити рішення, яким визначити частки в спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_2, : міста Горлівки в розмірі по 1/2 частині за ОСОБА_2, ОСОБА_1 та визнати за нею право власності на гараж № 147 у ОВГ "Парковий" у м. Горлівці по вулиці Мойсеєнка, 101.
В судовому засіданні позивач позов підтримала та просила постановити рішення, яким визначити частки в спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_3 в розмірі по 1/2 частині за ОСОБА_2, ОСОБА_1 та визнати за нею право власності на гараж № 147 у ОВГ "Парковий" у м. Горлівці по вулиці Мойсеєнка, 101.
Представник відповідача виконкому Горлівської міської Ради у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. і Тайно, набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім'ї, є їхньою
спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором, укладеним у письмовій формі, а ст. 370 ЦК України передбачено, що у разі виділу частки із майна, що є у с ільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Так, в судовому засіданні було встановлено, що дійсно відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 18 березня 1993 року виданого згідно з рішенням виконкому Горлівської міської ради від 17.03.1993 року № 87 та зареєстрованого в БТІ міста Горлівки 12.04.1993 року в реєстровій книзі № 5 за реєстровим № 1227, квартира АДРЕСА_1 в Центрально-Міському районі міста Горлівки на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Тобто частка кожного з них повинна дорівнюватися 1/2. 17 березня 2008 року помер чоловік позивача - ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про смерть серія І-НО № 269426.Тому слід визнати за кожним з них частку в спільній сумісній власності на зазначену квартиру у розмірі 1/2 частини цієї квартири на кожного.
Згідно рішення виконавчого комітету Горлівської міської Ради № 238 від 03 травня 1973 року земельна ділянка площею 1, 3 га була виділена автокооперативу ОВГ "Парковий".
Згідно довідки № 14 від 28.05.2008 року ОСОБА_2 рішенням прйління автокооперативу протокол № 11 від 15.07.1978 року прийнятий в склад членів авто кооперативу «Парковий».
Згідно довідки гараж № 147 - А-І належить ОСОБА_2
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визначається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ч.5 ст.376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Таким чином, слід визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_3 в розмірі по 1/2 частині за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та визнати за позивачем право власності на об'єкт нерухомого майна - гараж №147 - А-І, розташований за адресою: м. Горлівка, вулиця Мойсеєнка, 101, об'єднання власників гаражів «Парковий».
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 328, 331, 368 -370, 377, 392 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити частки в спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1 в Центрально-Міському районі міста Горлівки у наступних розмірах:
• • за ОСОБА_1 - 1/2 частка,
• • за ОСОБА_2 - 1/2 частка.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на об'єкт нерухомого майна - гараж № 147 - А-І, розташований в місті Горлівці по вулиці Мойсеєнко, 101, об'єднання власників гаражів «Парковий».
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.