Судове рішення #7342236

Категорія 2.21

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 грудня 2009 року                         Справа 2а-27450/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ірметової О.В.,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 при секретарі: Бондарі Є.М.,

за   участю   представників   сторін :

позивач : Лаптінова Н . М .,

відповідач : Крісак Ю . С .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Луганську до Державного підприємства  «Луганськвугілля» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -

ВСТАНОВИВ:

05 листопада 2009 року до суду надійшов адміністративний позов відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Луганську до Державного підприємства  «Луганськвугілля» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач зареєстрований у відділенні виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Луганську як платник страхових внесків. У зв’язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за 9 місяців 2009 року за відповідачем утворився борг у розмірі 120593,20 грн. У зв’язку з чим позивач просить суд стягнути з Державного підприємства  «Луганськвугілля» зазначену суму заборгованості.  

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.

Представник відповідача в судовому засіданні не визнав адміністративний позов, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відкрите акціонерне товариство «Луганськвугілля» є юридичною особою (а.с.7), зареєстровано у відділенні виконавчої дирекції Фонду СНВ України в м. Луганську 14.04.2003 року, у зв'язку з чим у відповідності до ст. 45 Закону прийняло на себе зобов'язання зі своєчасної сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України (а.с.5).

З матеріалів справи, а саме з розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2009 року, вбачається, що заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду становить 120593,20 грн.

Згідно зі ст. 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" № 1105-ХІУ від 23.09 1999 р. страхувальниками, тобто особами, які зобов'язані зокрема сплачувати страхові внески до Фонду СНВ є юридичні та фізичні особи, які використовують найману працю.

У відповідності до ст. 45 Закону роботодавці як страховики зобов'язані своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Згідно п. 4.1. Інструкції „Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України" від 20.04.2001 р. № 12 сума страхового внеску розраховується згідно з страховим тарифом, встановленим Законом України, виходячи з класу професійного ризику галузі (підгалузі) національної економіки, до якого віднесений страхувальник.

Згідно до п. 4.10 зазначеної інструкції розміри страхових внесків страхувальників обчислюються - для роботодавців в відсотках до сум фактичних витрат на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, в тому числі, в натуральній формі, визначених згідно з Законом України „Про оплату праці", що підлягають оподаткуванням податком на прибуток з громадян.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 р. № 1105-ХІУ відповідач є страхувальником. На підставі п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Згідно п. 5.1. Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 12.07.2007 р. № 36 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134 не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.

Посилання відповідача на витяги з протоколів засідання Кабінету Міністрів України від 23.07.2009 року за № 48 та від 29.10.2009 року за №70 суд не приймає до уваги, у зв’язку з тим, що протоколи засідань Кабінету Міністрів України не мають силу нормативно-правового акту. Крім того, дію ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" у встановленому законодавством порядку не зупинено.

Таким чином, вимоги позивача щодо стягнення з заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підтверджені матеріалами справи, у зв'язку з чим суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства  «Луганськвугілля» (вул.Лермонтова, 1в, м.Луганськ, 91022, р/р 260000237902, ТОВ «Партнер-Банк», м.Київ, МФО 339339, код ЄДРПОУ 32473323) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську (вул. Леніна, 26, м.Луганськ, 91055, р/р 37175412001284 у банку ГУДКУ Луганської області, МФО 804013, ЄДРПОУ 25938888) заборгованість по страховим внескам у сумі 120593,20 грн. (сто двадцять тисяч п’ятсот дев’яносто три гривні 20 коп.)

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

      Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу — з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                       О.В. Ірметова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація