Справа № 1- 167/ 09
В И Р О К
іменем України
11 грудня 2009 року Красилівський районний суд в складі: головуючого судді Красняка В.І., при секретарі Федченко Л.В., за участю прокурора Куниша В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красилова кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, не судимого, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_5, військовозобов’язаного, працюючого дизайнером в експоцентрі України м.Києві, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 296 ч.1 КК України,
встановив:
25.09. 2009 року близько 22 години у м.Красилові ОСОБА_1 поблизу магазину „Конвалія” на вулиці пив пиво. Коли біля нього зупинилися ОСОБА_2 та ОСОБА_3, ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок і відпочинок громадян з мотивів явної неповаги до суспільства безпричинно почав висловлюватися на їх адресу нецензурною лайкою. В цей час до ОСОБА_1 підійшов ОСОБА_4, який зробив йому зауваження і попросив припинити хуліганські дії. У відповідь ОСОБА_1, безпричинно з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, виражаючи явну неповагу до суспільства, з особливою зухвалістю, пляшкою з пивом, яку тримав у лівій руці, наніс ОСОБА_4 удар в праву частину обличчя, від якого останній впав на і вдарився головою об бордюр. Вказаними діями ОСОБА_4 були заподіяні тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, з точкою прикладання-гематома тім'яної ділянки голови, рвано різаних ран в ділянці правої вилиці і кінчику носа на правій щоці, рвано скальпованої рани на правій вушній раковині, які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.
В судовому засіданні підсудний винним себе за ст. 296 ч.1 КК України визнав повністю, щиро розкаявся в своїх діях, дав покази, що відповідають вищенаведеному та заявив клопотання про недоцільність дослідження фактичних обставин справи, з чим погодилися і інші учасники судового розгляду.
Суд, переконавшись в тому, що всі учасники судового розгляду правильно розуміють фактичні обставини по справі, у добровільності та істинності їх позицій, роз’яснивши їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини по справі в апеляційному порядку, обмежує судове слідство по справі допитом підсудного і потерпілого ОСОБА_4.
Потерпілий ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердив покази підсудного щодо обставин вчинення злочину, пояснив, що ОСОБА_1 відшкодував йому заподіяну шкоду, просив суворо не карати останнього.
Оцінивши покази підсудного, що узгоджуються з матеріалами справи, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в скоєні інкримінованого йому злочину і кваліфікує його дії за ст. 296 ч.1 КК України, як грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалися особливою зухвалістю.
При призначенні підсудному міри покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного, обставини справи, що обтяжують і пом’якшують його покарання.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного, є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
ОСОБА_1 вчинив злочин у молодому віці, вперше притягується до кримінальної відповідальності, в скоєному щиро розкаявся, за період, який передував вчиненню злочину, характеризується позитивно, є студентом, що визнається судом як обставини, що пом’якшують його покарання.
Враховуючи наведене, суд вважає, що виправлення і перевиховання підсудного можливо без ізоляції його від суспільства, призначає йому покарання у виді обмеження волі і визнає необхідним ухвалити про звільнення його від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладений на нього обов’язок.
Відповідно до ст. 76 КК України суд вважає за необхідне покласти на підсудного обов’язок повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання і роботи.
Заявлений прокурором в інтересах Красилівської ЦРЛ позов про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого підлягає задоволенню в повному розмірі, оскільки його визнав підсудний, вину якого доведено в судовому засіданні, розмір витрат на стаціонарне лікування ОСОБА_4 в сумі 1200 гривень підтверджується довідкою лікарні.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
засудив :
ОСОБА_1 за ст. 296 ч.1 КК України на 1 (один) рік обмеження волі.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом 1 (одного) року не вчинить нового злочину і виконає покладений на нього обов’язок.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов’язок повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання і роботи.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Позовні вимоги прокурора в інтересах Красилівської центральної районної лікарні задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Красилівської центральної районної лікарні (розрахунковий рахунок 35421001001631, код 02004350, МФО 815013, ГУДКУ у Хмельницькій області) 1200 (одну тисячу двісті) гривень витрат на лікування ОСОБА_4.
На вирок може бути подана апеляція до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя