Справа № 2а-27059/09/1270
Категорія 6.14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 грудня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді: Твердохліба Р.С.,
при секретарі судового засідання: Горпенюк О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об’єднаної державної податкової інспекції Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -
ВСТАНОВИВ:
26 жовтня 2009 року прокурор м.Краснодона Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі Краснодонської ОДПІ Луганської області, в якому зазначив, що приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 10.06.2005 року як суб’єкт підприємницької діяльності за НОМЕР_2 та перебуває на податковому обліку в Краснодонській ОДПІ Луганської області в якості платника податків та зборів з 29.06.2005 року.
Згідно висновку Краснодонської ОДПІ Луганської області приватним підприємцем-фізичною особою ОСОБА_1 остання податкова декларація про отримані доходи від зайняття підприємницькою діяльністю до державної податкової інспекції була надана 20 липня 2007 року.
У зв’язку з чим прокурор просить припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неприбуття суду невідомі.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 10.06.2005 року як суб’єкт підприємницької діяльності за НОМЕР_2 (арк.справи 5).
Висновком Краснодонської ОДПІ Луганської області від 18.09.2009р. підтверджується, що відповідачем ОСОБА_1 остання податкова декларація про отримані доходи від зайняття підприємницькою діяльністю до податкової інспекції була надана 20 липня 2007 року, на неодноразові виклики для подання звітності не з’являється, з аборгованості та переплати з платежів до бюджету не має (арк.справи 3).
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов’язкових платежів.
Згідно з п. 2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003р. № 755 – IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції документів фінансової звітності, то це є підставою припинення його підприємницької діяльності.
Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, суд вважає, що адміністративний позов прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об’єднаної державної податкової інспекції до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 38, 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора міста Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об’єднаної державної податкової інспекції до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність відповідача – суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця – ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Копію даної постанови направити Виконавчому комітету Краснодонської міської ради Луганської області (94400 Луганська область, м.Краснодон, площа Леніна,8) після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Постанову складено в повному обсязі 14 грудня 2009 року.
Суддя